Bedą pasować te karty w sli?

Mam pytanie mam plyte glowna pod sli i na niej karte gts 450 palit 1gb ddr3 czy jesli dokupie druga tez gts 450 palit 1gb ale gddr5 beda wspolpracowac?

Sli na płycie P5N-E SLI pod LGA 775 (SLI x8/x8) przy wiekowych kartach ze średniej półki? To nie może się dobrze skończyć. Zyskasz wątpliwy wzrost wydajności okupiony sporo większym zużyciem prądu.

Ale moje pytanie czy beda wspolpracowac ddr3 jedna karta a druga gddr5 ?a to ze x8 a nie x16 to duzej roznicy nie ma jedyne co minimalna roznica fps

Już w czasach świetności tych kart (7 lat temu) opłacalność SLI i problemy zwiazane ze współpracą dwóch kart nie przekonywały. Spójrz na wykres wydajności
http://tpucdn.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTS_450_SLI/images/perfrel.gif
W twoim wypadku doszedłby problem powolnego procesora pod LGA 775. Pamiętaj, że aktualnie Core 2 Duo przegrywa z nowym Celeronem. Warto zaznaczyć że aktualnie NVIDIA wycofała się całkowicie z obsługi SLI w średnim segmencie cenowym.
Co do odpowiedzi na twoje pytanie, może najpierw zagłębijmy się w szczegóły techniczne pamięci graficznej. Obydwa typy pamięci DRAM działają zgodnie ze specyfikacją JEDEC, a ponieważ GDDR3 ma bufory preselekcji o szerokości 4 bitów, podczas gdy GDDR5 wykorzystuje bufory o szerokości 8 bitów, GDDR5 zapewnia dwa razy większe możliwości przepływu danych na cykl zegara po otrzymaniu instrukcji DWORD (chodzi o tzw. przepustowość pamięci). Dzielenie zegarów GDDR5 o 2 powinno wystarczyć do synchronizacji z pamięcią GDDR3, jednak w przypadku SLI NVIDIA nie jest tutaj tak tolerancyjna jak AMD pod tym względem i SLI przy różnych parametrach pamięci nie działa. Podobnie jak SLI modelu 512 i np. 1024MB vram.

Tak ze nic z tego?musialbym miec 2 dokladnie take same tak?

Karta może być innego producenta ale przy identycznych parametrach technicznych. Wtedy na pewno uda się zmusić karty do współpracy w trybie, na którym ci zależy. Możesz także ustawić jedną z nich do liczenia grafiki, drugą na potrzeby fizyki.
W przypadku AMD wystarczy, że karty będą należeć do wspólnej serii.
Na koniec jeszcze raz zaznaczę, SLI w tym wypadku to kompletny niewypał.

Wiem ze troche bez sensu ale chce zobaczyc jak podziala a jak ustawic zeby jedno do grafiki a drugie do fizyki o co chodzi?

https://goo.gl/images/X9csU5
W tym miejscu możesz ustawić preferowany układ do generowania fizyki.

Wielkie dzieki za pomoc dobrze wyjaaniony temat :slight_smile: