Będę otrzymywał smsy z nr 60612. Jak to zablokować?

Wczoraj wieczorem siedziałem sobie na necie i zobaczyłem test IQ postanowiłam go rozwiązać.

Na końcu testu kazali podaćswój nr. telefonu no to ja(jak to ja) z głupoty go podałem

w esemesie dostałem kod PIN który miałem wpisać wpisałem go ochywiście potem dostałem

sms o wyniku. Potem następny ze(I to mnie przeraziało)ze będe dostawać tygodniowo jeden

sms który będzie kosztował 7 zł z groszami brutto i teraz boję sie ze będą mi brać za to kase.

Aha dostałem jeszcze jednego sms ze moge to wszystko odwołać jeśli na numeer 60612 napisze

STOP IQ ale nie wiem czy mam wysłać bo za to pewnie też sie płaci i niewiem ile.

Co z tym fantem dalej zrobić? Czy wchodzi w to skarga do Rzecznika Praw Konsumenta?

A co ma tu Rzecznik Praw Konsumenta do roboty? Skoro wiesz jakie są ceny i wiesz, ze będziesz dostawał te wiadomości to znaczy, że usługodawca poinformował cię o tym. Wyślij wiadomość wypisującą z tej usługi i to wszystko. Masz nauczkę na przyszłość.

Może ten SMS to element tego testu na inteligencję?

ZA PRZYCHODZĄCE SMS-Y SIĘ NIE PŁACI. Nie ma takiej możliwości.

Próbowali nakłonić do wysłania SMSa, a to wysłanie jest płatne. Naciągacze.

Najlepiej kompletnie zignorować i w żadnym wypadku niczego nie wysyłać. Gdyby istniały SMS-y płatne przy odbiorze, dopiero by się działo ![-o<

Przed wysłaniem SMSa musiałeś zapewne zatwierdzic REGULAMIN. Tam zapewne pisało ze po wysłaniu takiego SMSa bedziesz potem dostawać nastepne dodatkowo płatne. Na przyszłość czytaj regulaminy zanim wyslesz jakiegos SMSa.

Mógłbys zgłosic sie do jakies instytucji z tym problemem jakby zataili tę wiadomość ale zostałeś o niej poinformowany

MaRa , Za przychodzące SMSy się nie płaci - całkowicie się z Tobą zgadzam (pod warunkiem, że są to “normalne” SMSy)

ale:

w którejś z polskich sieci komórkowych (może i nawet w kilku) jest możliwość wykupienia subskrypcji z różnymi informacjami/horoskopami/prognozą pogody/codzienne informacje walutowe itp - i płacisz za każdą otrzymaną od nich wiadomość czyli wygląda prawie jakbyś płacił za otrzymanego SMSa.

W tym przypadku zgodził się na otrzymywanie np. newsów z jakiejś dziedziny i każdy ten “news” jest płatny.

Właśnie przyszedł mi sms i obciążył moje konto ok 7 zł !!

Porażka!!

No to wyślij SMSa, który powoduje wypisanie się z tej usługi a nie nam się wypłakujesz. Czy to my jesteśmy winni czy Ty?

SMS nie obciążył Twojego konta tylko operator pobrał opłatę za wykonanie zamówionej usługi.

http://www.skill2thrill.com/pages/info/PL/contact.html

Tak właśnie jak się nie czyta regulaminów !!

Przestroga dla INNYCH !!

Dodane 29.09.2010 (Śr) 14:47

Można zamknąć temat. Dziękuje za zainteresowanie.

a co jeżeli nie działa sms wg regulaminu ??? (STOP + Aktywacja serwisu na 60212 lub 60612.)

Musi zadziałać. Jeżeli nie to można przecież znaleźć informacje na ten temat tego numeru telefonu i samej usłudze w google. :slight_smile:

Tak to prawda też popełniłem ten błąd i za te smsy się płaci nie 7złz groszami tylko 2,46zł ale jak wyślesz STOP IQ to powinno się wyłączyć.A tak wg. dostaje się 4 sms tygodniowo.

Dodane 06.05.2011 (Pt) 14:14

Ja tak wyłączyłem.Chyba bo to dzisiaj zrobiłem ale pisało że zostało usunięte. :smiley:

Kolego zadzwoń do operatora Orange i poproś o blokadę SMS MT i wszystkie sms-y płatne zostaną wyłączone.

ej koledzy mam problem koleś mnie nabrał i nie wiem jak to wyłączyć pisze sms o treści STOP błędna komenda STOP NAZWA USŁUGI START NAZWA USŁUGI LISTA jak to wyłączyć ???

Za smsy Premium przychodzące można płacić i to nawet sporo :slight_smile:

także jak ktoś wyraził na taka usługę chęć to mu z konta będą zabierać pieniążki :slight_smile:

zawsze można oczywiście anulować

np:

  • przeczytać regulamin dokładnie o tej usłudze i musi być Dezaktywacja

  • w sieci Play jest możliwość anulowania takich smsów w poziomu http://www.Play24 + do tego sms o treści STOP na nr 252 :smiley:

  • Wysłać bezpłatnego sms na nr 8888 o treści LISTA , a później wysłać sms-a na nr [ten co nam przychodzi ten płatny] o treści STOP [nazwa usługi]

Ja mam to samo z pobieraniem pieniedzy z przysylanych smsow na nr 60212.

Aby to zablokowac musisz wyslac dwa bezplatne smsy do play :

jeden o tresci: KONIEC na nr 6000

drugi o tresci : STOP na nr 252

I w ten sposob mam spokoj.

Dodane 08.06.2012 (Pt) 20:34

Ja mam to samo z pobieraniem pieniedzy z przysylanych smsow na nr 60212.

Aby to zablokowac musisz wyslac dwa bezplatne smsy do play :

jeden o tresci: KONIEC na nr 6000

drugi o tresci : STOP na nr 252

I w ten sposob mam spokoj.