Belka pozioma na stronie

Faktycznie zapomniałem dać ,może masz rację,że do jednego linku to szkoda robić.Niech robi sobie każdy link z osobna!!!jak sobie doda kiedyś następny link to znowu będzie tu wypisywał i prosił jak:żeby się podświetlał i tak dalej.

Już sobie poradziłem z tym : http://www.history.is.net.pl/?register

Teraz mam dwa problemy:

  1. W jaki sposób zrobić tak, żeby te pola tutaj: http://www.history.is.net.pl/?register były rowno pod sobą i żeby były delikatne odstępy między nimi ?

  2. Jak zmniejszyć szerokość tych okienek Nazwsa i haslo ?

Tutaj masz własności inputów, między innymi długość :slight_smile:

http://gajdaw.pl/html/kontrolki-formularzy/p6.html

Dodane 17.05.2011 (Wt) 22:35

Tutaj masz własności inputów, między innymi długość :slight_smile:

http://gajdaw.pl/html/kontrolki-formularzy/p6.html

Próbowałem tak zrobić ale to mi nie działa. Prosze o pomoc w tej sprawie.

Jak zrobić? Podaj co wpisałeś to ewentualnie poprawię

Jesli w css dodam to:

INPUT {

    width : 100px;

}

To wtedy login i haslo w belce mi mi sie rozjezdza i mam te pola na wpisanie loginu i hasla na newsach.

Natomiast w rejestracji mam wszystko rozjechane np:

Numer

Gadu

Gadu :

I jak to zrobic zeby bylo wszystko dobrze ?

Nawet ustawienie w css dla label nie pomaga bo tez sie tak dzieje.

Nazwa użytkownika:
Hasło:
Adres e-mail:
Numer Gadu-Gadu:
Skąd:
[/code] a w css dopisz [code]#rejestracja dl { width:300px; } #rejestracja dl dd { margin:2px 0; overflow:hidden; } #rejestracja dl dd input { width:130px; float:right; } #rejestracja [type^="submit"] { width:280px; margin:5px; }

Tylko jak to zrobic dla mojego pliku rejestracja.php

<?php

session_start();

function formularz(){

   global $_POST,$e;

   echo '';

   if(isset($e[0])){

      echo "
\n";

   }

   echo 'Nazwa użytkownika:';

   echo '
   if(!empty($_POST['nazwa'])){

      echo " value=\"$_POST[nazwa]\"";

   }

   echo " />
\n";

   if(isset($e['nazwa'])){

      echo "
\n";

   }

   echo 'Hasło: ';

   echo '
'."\n";

   if(isset($e['haslo'])){

      echo "
\n";

   }

   echo 'Adres e-mail:';

   echo '
   if(!empty($_POST['mail'])){

      echo " value=\"$_POST[mail]\"";

   }

   echo " />
\n";

   if(isset($e['mail'])){

      echo "
\n";

   }

   echo 'Numer Gadu-Gadu: ';

   echo '
   if(!empty($_POST['gg'])){

      echo " value=\"$_POST[gg]\"";

   }

   echo " />
\n";

   if(isset($e['gg'])){

      echo "\n";

}

if(isset($_POST['nazwa'])){

   if(empty($_POST['nazwa']) or empty($_POST['haslo']) or empty($_POST['mail']) or empty($_POST['gg']) or empty($_POST['skad'])){

      $e[]='Niewypelniles wszystkich pol formularza.';

   }else{

      $dir=md5($_POST['nazwa']);

      if(file_exists("db/$dir.php")){

        $e['nazwa']='Podana nazwa użytkownika jest zajęta.';

      }elseif(strlen($_POST['nazwa'])<=3 or strlen($_POST['nazwa'])>20){

        $e['nazwa']='Długoć nazwy użytkownika musi być od 3 do 20 znaków.';

      }

      if(empty($_POST['haslo'])){

        $e['haslo']='Hasło nie może być puste.';

      }

      if(!preg_match("/^[a-zA-Z0-9_.-]+@[a-zA-Z0-9-]+.[a-zA-Z0-9-.]+$/", $_POST['mail'])){

        $e['mail']='Adres E-mail jest niepoprawny.';

      }

      if(!is_numeric($_POST['gg'])){

       $e['gg']='Numer GG jest niepoprawny.';

      }

   }


   if(!isset($e)){

      $nazwa=addslashes($_POST['nazwa']);

      $haslo=md5($_POST['haslo']);

      $mail=addslashes($_POST['mail']);


      $handle=fopen("db/$dir.php",'w+');

      fwrite($handle,"<?php \$user['$nazwa']=array('password'=>'$haslo','mail'=>'$mail','gg'=>'$_POST[gg]','skad'=>'$_POST[skad]'); ?>");

      fclose($handle);

      $_SESSION['login']=$_POST['nazwa'];

      die("Zostałeś zarejestrowany i automatycznie zalogowany jako $_POST[nazwa].");

   }else{

      formularz();

   }

}else{

   formularz();

}

?>[/code]

Przecież Puma dał ci css do formularza.

Zrobilem tak jak mi podal -Puma- w pliku register.php

<?php

session_start();

function formularz(){

   global $_POST,$e;

   echo '';

   if(isset($e[0])){

      echo "
\n";

   }

   echo '
Nazwa użytkownika:
$e[nazwa]\n"; } echo 'Hasło: '."\n"; if(isset($e['haslo'])){ echo "$e[haslo]\n"; } echo 'Adres e-mail: '; if(!empty($\_POST['mail'])){ echo " value=\"$\_POST[mail]\""; } echo " /\> \n"; if(isset($e['mail'])){ echo "$e[mail]\n"; } echo 'Numer Gadu-Gadu: '; if(!empty($\_POST['gg'])){ echo " value=\"$\_POST[gg]\""; } echo " /\> \n"; if(isset($e['gg'])){ echo "$e[gg] \n";

}

echo 'Skąd: ';

if(!empty($_POST[‘skad’])){

  echo " value=\"$_POST[skad]\"";

}

echo " />
\n";

if(isset($e[‘skad’])){

  echo "<small>$e[skad]

\n";

}

echo ’
‘; echo „\n”; } if(isset($_POST[‘nazwa’])){ if(empty($_POST[‘nazwa’]) or empty($_POST[‘haslo’]) or empty($_POST[‘mail’]) or empty($_POST[‘gg’]) or empty($_POST[‘skad’])){ $e[]=‘Niewypelniles wszystkich pol formularza.’; }else{ $dir=md5($_POST[‘nazwa’]); if(file_exists(„db/$dir.php”)){ $e[‘nazwa’]=‘Podana nazwa użytkownika jest zajęta.’; }elseif(strlen($_POST[‘nazwa’])<=3 or strlen($_POST[‘nazwa’])>20){ $e[‘nazwa’]=‘Długoć nazwy użytkownika musi być od 3 do 20 znaków.’; } if(empty($_POST[‘haslo’])){ $e[‘haslo’]=‘Hasło nie może być puste.’; } if(!preg_match(„/^[a-zA-Z0-9_.-]+@[a-zA-Z0-9-]+.[a-zA-Z0-9-.]+$/”, $_POST[‘mail’])){ $e[‘mail’]=‘Adres E-mail jest niepoprawny.’; } if(!is_numeric($_POST[‘gg’])){ $e[‘gg’]=‘Numer GG jest niepoprawny.’; } } if(!isset($e)){ $nazwa=addslashes($_POST[‘nazwa’]); $haslo=md5($_POST[‘haslo’]); $mail=addslashes($_POST[‘mail’]); $handle=fopen(„db/$dir.php”,‘w+’); fwrite($handle,"<?php $user[’$nazwa’]=array(‘password’=>‘$haslo’,‘mail’=>‘$mail’,‘gg’=>‘$_POST[gg]’,‘skad’=>‘$_POST[skad]’); ?>"); fclose($handle); $_SESSION[‘login’]=$_POST[‘nazwa’]; die(„Zostałeś zarejestrowany i automatycznie zalogowany jako $_POST[nazwa].”); }else{ formularz(); } }else{ formularz(); } ?>[/code] I w css

[code]#rejestracja dl { width:300px; } #rejestracja dl dd { margin:2px 0; overflow:hidden; } #rejestracja dl dd input { width:130px; float:right; } #rejestracja [type^=„submit”] { width:280px; margin:5px; }

No i mi wogole nie działa na stronce http://www.history.is.net.pl/?register bo dalej to mam rozrzucane i nie rowno te pola :frowning:

A ja Ci powiem że:

  1. nie rozumiesz podstaw html i css skoro nie widzisz gdzie zrobiłeś błąd

  2. nie zrobiłeś tak jak podał Puma

Jak chcesz nadawać właściwości obiektom dziedziczonym z id “rejestracja” skoro nie masz takiego na stronie? Cały form powinien mieć id “rejestracja”. Do tego dodaj

do HTML (patrz na skrypt Pumy) , albo usuń to całkiem z CSS, zostaw własności tylko dla inputa z "rejestracja"

Zrobiłem już tak jak -Puma- podał w pliku register.php i w css ale dalej mi to nie działa tak jak chciałem ponieważ wyświetla mi znaczki jakieś na stronie typu />

i za długi jest przycisk zarejestruj się http://www.history.is.net.pl/?register

Podczas rejestracji gdy podam swoja nazwe przykladowo: test i klikne w zarejestraruj się to też mi się dziwne rzeczy wyswietlają typu:

Numer Gadu-Gadu: value=„12311184” /> lub Nazwa użytkownika: value=„test” />

<?php

session_start();

function formularz(){

   global $_POST,$e;

   echo '';

   if(isset($e[0])){

      echo "
\n";

   }

   echo '
Nazwa użytkownika:
$e[nazwa]\n"; } echo 'Hasło: '."\n"; if(isset($e['haslo'])){ echo "$e[haslo]\n"; } echo 'Adres e-mail: '; if(!empty($\_POST['mail'])){ echo " value=\"$\_POST[mail]\""; } echo " /\> \n"; if(isset($e['mail'])){ echo "$e[mail]\n"; } echo 'Numer Gadu-Gadu: '; if(!empty($\_POST['gg'])){ echo " value=\"$\_POST[gg]\""; } echo " /\> \n"; if(isset($e['gg'])){ echo "$e[gg] \n";

}

echo 'Skąd: ';

if(!empty($_POST[‘skad’])){

  echo " value=\"$_POST[skad]\"";

}

echo " />
\n";

if(isset($e[‘skad’])){

  echo "<small>$e[skad]

\n";

}

echo ’
‘; echo „\n”; } if(isset($_POST[‘nazwa’])){ if(empty($_POST[‘nazwa’]) or empty($_POST[‘haslo’]) or empty($_POST[‘mail’]) or empty($_POST[‘gg’]) or empty($_POST[‘skad’])){ $e[]=‘Niewypelniles wszystkich pol formularza.’; }else{ $dir=md5($_POST[‘nazwa’]); if(file_exists(„db/$dir.php”)){ $e[‘nazwa’]=‘Podana nazwa użytkownika jest zajęta.’; }elseif(strlen($_POST[‘nazwa’])<=3 or strlen($_POST[‘nazwa’])>20){ $e[‘nazwa’]=‘Długoć nazwy użytkownika musi być od 3 do 20 znaków.’; } if(empty($_POST[‘haslo’])){ $e[‘haslo’]=‘Hasło nie może być puste.’; } if(!preg_match(„/^[a-zA-Z0-9_.-]+@[a-zA-Z0-9-]+.[a-zA-Z0-9-.]+$/”, $_POST[‘mail’])){ $e[‘mail’]=‘Adres E-mail jest niepoprawny.’; } if(!is_numeric($_POST[‘gg’])){ $e[‘gg’]=‘Numer GG jest niepoprawny.’; } } if(!isset($e)){ $nazwa=addslashes($_POST[‘nazwa’]); $haslo=md5($_POST[‘haslo’]); $mail=addslashes($_POST[‘mail’]); $handle=fopen(„db/$dir.php”,‘w+’); fwrite($handle,"<?php $user[’$nazwa’]=array(‘password’=>‘$haslo’,‘mail’=>‘$mail’,‘gg’=>‘$_POST[gg]’,‘skad’=>‘$_POST[skad]’); ?>"); fclose($handle); $_SESSION[‘login’]=$_POST[‘nazwa’]; die(„Zostałeś zarejestrowany i automatycznie zalogowany jako $_POST[nazwa].”); }else{ formularz(); } }else{ formularz(); } ?>[/code]

Możecie mi jakoś pomóc ?

Podstaw php też nie znasz… podejrzewam że strony nie robiłeś a tylko masz tyle ile na różnych forach Ci powiedzieli :wink:

Wykasuj

echo " />
\n";

i

\n

to właśnie generuje te ‘dziwne’ znaczki.

Kolego, wiemy, że potrzebujesz pomocy, ale Twoje problemy są na poziomie podstawowym jeśli nie jeszcze niżej. Wybacz, ale moim zdaniem powinieneś znaleźć sobie jednego webmastera, któremu będziesz płacić za pomoc, któremu narysujesz wszystko co i jak chcesz żeby było i on Ci to zrobi. W ten sposób jak tutaj odbywa się tworzenie Twojej strony ona nigdy nie będzie tak jakbyś chciał. Nie rozumiesz co robisz, nie rozumiesz co inni do Ciebei piszą, nawet nie znasz wielu znaczników html. Wybacz, ale moim zdaniem, albo odłóż ten projekt na później i zacznij naukę od podstaw, albo zatrudnij webmastera.

Według mnie przede wszystkim Ty na tym skorzystasz. Tu się zawsze znajdzie jakas dobra dusza, która Ci pomoże, ale przede wszystkim Ty nic z tej pomocy nie wyciągniesz.

A powiedzcie mi prosze taką jedną rzecz. Zapisalem sobie plik logaut.php w formacie utf-8(bez BOM) jednak po wgraniu tego pliku na serwer nadal mam na stronce http://www.history.is.net.pl/logaut.php zamiast literek ś, ę jakies krzaczki. Możecie mi w tym pomóc by tak nie było ?

Żeby zamiast tego:

Nie jesteĹ› zalogowany

było tak:

Nie jesteś zalogowany

A kto ustawi kodowanie pliku od strony HTML? Mikołaj? Może zamiast ignorować wszystko prócz gotowców, weźmiesz do siebie uwagi innych na temat nauk podstaw html? Ustaw kodowanie przez HTML i będzie dobrze, samo kodowanie zapisu pliku nie wystarczy (przeważnie jest to w okolicach 2-3 lekcji kursu html od podstaw).

Myślałem że jeśli mam ustawione kodowanie na stronie w UTF-8 w pliku index.php to już znaki polskie zamiast krzaczków będa się wyswietlały się poprawnie. To mam dać do pliku logaut.php to:

Bo wtedy będe miał dwa razy to samo. Czy tak to ma być ?

Jak już kopiujesz skądś kod, to go najpierw przeczytaj. Chcesz ustawić kodowanie html inne niż kodowanie pliku przy zapisie? I nie będziesz miał 2 razy to samo, na podanej przez Ciebie stronie z wylogowaniem nie widzę nagłówka HTML, a kodowanie zapisu pliku to inna bajka i na pewno nie jest to “to samo”. Ale ogólnie to dobrze idziesz, tylko kodowanie złe ustawiasz tym kodem :wink:

Ja wiem, tylko że oczywiście zamiast tego:

charset=ISO-8859-2

Dam sobie to:

charset=utf-8

No wowczas dwa razy bede mial to samo, raz w spliku index.php i raz w pliku logaut.php

No chyba ze mam to inaczej zrobic, jesli tak to powiedz mi jak ?

a skąd przeglądarka ma wiedzieć co masz w index.php, skoro odpalasz plik logaut.php? Inna sprawa jakbyś logaut.php includował do index.php.