Belkin 2.4 ghz 54 mbps 802.11g wireless-jak skonfigurować?


(Daniefilth) #1

Witam! Kupiłem ostatnio:

http://www.allegro.pl/item692214799_bel ... _wifi.html

Niestety ze sprzętem nie było żadnej płyty.W instrukcji pokazane jest że szprzę trzeba podłączyć i połączyć się z adresem:

http://192.168.2.1/

Niestety kiedy to wpisuję nie łączy mnie z witryną :frowning: Jak ustawić to ,aby net śmigał. Dodam że mam win xp professional+sp3, internet z neti. Pomóżcie,bo jestem zielony. Jak dotąd miałem sagem fast800,podłączony do usb.


(Winiarro) #2

Router, żeby go skonfigurować musi być podłączony przez kabel LAN do karty sieciowej. Tutaj jest konfiguracja innego routera, ale wygląda to tak samo: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1084593.html


(Kpc21) #3

Nie jest potrzebna :slight_smile:

Łączysz komputer z wejściem LAN routera za pomocą skrętki sieciowej. We właściwościach protokołu TCP/IP na komputerze ustawiasz automatyczne pobieranie adresu IP. Teraz ta strona (192.168.2.1) powinna wejść. Jeśli nie wchodzi, wejdź na komputerze do wiersza poleceń i wpisz komendę ipconfig /all. Zobacz, co zostanie wyświetlone jako brama domyślna i to podaj w pasku adresu przeglądarki.


(Daniefilth) #4

Router jest podłączony do karty sieciowej.We Właściwościach protokołu jest ustawione automatyczne pobieranie adresu ip. Po wpisaniu adresu wyskakuje okienko: przerwane połączenie! połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony.Połączenie sieciowe zostało przerwane podczas negocjacji. Po wpisaniu w wierszu poleceń ipconfig /all wyskakuje okienko dosłownie na ułamek sekundy :?

Próbowałem postępować według tego:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1084593.html

i nic. Przydzielony adres ip to 192.168.2.2


(Kpc21) #5

Nie wpisuj tego w oknie Uruchom tylko w wierszu poleceń (w Uruchom wpisz cmd i zatwierdź enterem).

Czy zachowanie lampek na routerze wskazuje na to, że łączy się on z komputerem?


(Daniefilth) #6

ipconfig /all Pokazuje:

Adres ip- 192.168.2.2

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.2.1

Adres fizyczny-same zera.

Tak-wygląda na to że się łączy-po podłączeniu pokazuje połączenie sieciowe. Na routerze świecą się kontrolki pwr,wl,adsl i lan1.Nie świeci się kontrolka ppp.


(Kpc21) #7

Tak jakby coś było nie tak z kartą sieciową (powinny być różne cyfry i litery od A do F). Zajrzyj do menedżera urządzeń czy nie ma wykrzykników. Przeinstaluj jej sterowniki. Czy karta sieciowa pracowała już kiedyś w jakiejś sieci ?


(Daniefilth) #8

Nie ma wykrzykników. Przeinstalowałem sterowniki,ale dalej to samo -adres fizyczny się nie zmienił:frowning: Karta wcześniej nie pracowała.


(Kpc21) #9

Karta jest zintegrowana, czy w slocie PCI?


(Marusg) #10

poszukaj na routerze "małej dziurki/przycisku" z oznaczeniem reset,wiśni przycisk igłą i mając wciśnięty przycisk wsadź kabel od zasilania,odczekaj minutę mając cały czas wciśnięty przycisk. zwolni przycisk reset i podepnij kabel router-komp

teraz połącz sie z http://192.168.2.1/ :smiley:


(Daniefilth) #11

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc i podpowiedzi :slight_smile: marusg Twoja metoda poskutkowała :slight_smile: =D> dla Ciebie.


(Marusg) #12

polecam się na przyszłość :smiley:


(Bogdan Wym) #13

Witam

ja również kupiłem ten sam modem i mam problem z uruchomieniem neostrady bezprzewodowo.

Dodam że chodzi o laptopa ASUS z VISTĄ.

Próbowałem szukać pomocy na forach i stosowałem porady miedzy innymi ze strony http://www.jedlinski.pl/blog/2008/01/31 ... em-z-dhcp/

ale bez skutecznie laptop nie "widzi" modemu BELKIN.

Przez kabel sieciowy internet działa.

Lampki z prawej strony palą sie wszystkie 4 .

Z góry dziękuje za pomoc.