Belkin 2.4 ghz 54 mbps 802.11g wireless-jak skonfigurować?

Witam! Kupiłem ostatnio:

http://www.allegro.pl/item692214799_bel … _wifi.html

Niestety ze sprzętem nie było żadnej płyty.W instrukcji pokazane jest że szprzę trzeba podłączyć i połączyć się z adresem:

http://192.168.2.1/

Niestety kiedy to wpisuję nie łączy mnie z witryną :frowning: Jak ustawić to ,aby net śmigał. Dodam że mam win xp professional+sp3, internet z neti. Pomóżcie,bo jestem zielony. Jak dotąd miałem sagem fast800,podłączony do usb.

Router, żeby go skonfigurować musi być podłączony przez kabel LAN do karty sieciowej. Tutaj jest konfiguracja innego routera, ale wygląda to tak samo: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1084593.html

Nie jest potrzebna :slight_smile:

Łączysz komputer z wejściem LAN routera za pomocą skrętki sieciowej. We właściwościach protokołu TCP/IP na komputerze ustawiasz automatyczne pobieranie adresu IP. Teraz ta strona (192.168.2.1) powinna wejść. Jeśli nie wchodzi, wejdź na komputerze do wiersza poleceń i wpisz komendę ipconfig /all. Zobacz, co zostanie wyświetlone jako brama domyślna i to podaj w pasku adresu przeglądarki.

Router jest podłączony do karty sieciowej.We Właściwościach protokołu jest ustawione automatyczne pobieranie adresu ip. Po wpisaniu adresu wyskakuje okienko: przerwane połączenie! połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony.Połączenie sieciowe zostało przerwane podczas negocjacji. Po wpisaniu w wierszu poleceń ipconfig /all wyskakuje okienko dosłownie na ułamek sekundy :?

Próbowałem postępować według tego:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1084593.html

i nic. Przydzielony adres ip to 192.168.2.2

Nie wpisuj tego w oknie Uruchom tylko w wierszu poleceń (w Uruchom wpisz cmd i zatwierdź enterem).

Czy zachowanie lampek na routerze wskazuje na to, że łączy się on z komputerem?

ipconfig /all Pokazuje:

Adres ip- 192.168.2.2

Maska: 255.255.255.0

Brama: 192.168.2.1

Adres fizyczny-same zera.

Tak-wygląda na to że się łączy-po podłączeniu pokazuje połączenie sieciowe. Na routerze świecą się kontrolki pwr,wl,adsl i lan1.Nie świeci się kontrolka ppp.

Tak jakby coś było nie tak z kartą sieciową (powinny być różne cyfry i litery od A do F). Zajrzyj do menedżera urządzeń czy nie ma wykrzykników. Przeinstaluj jej sterowniki. Czy karta sieciowa pracowała już kiedyś w jakiejś sieci ?

Nie ma wykrzykników. Przeinstalowałem sterowniki,ale dalej to samo -adres fizyczny się nie zmienił:-( Karta wcześniej nie pracowała.

Karta jest zintegrowana, czy w slocie PCI?

poszukaj na routerze “małej dziurki/przycisku” z oznaczeniem reset,wiśni przycisk igłą i mając wciśnięty przycisk wsadź kabel od zasilania,odczekaj minutę mając cały czas wciśnięty przycisk. zwolni przycisk reset i podepnij kabel router-komp

teraz połącz sie z http://192.168.2.1/ :smiley:

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc i podpowiedzi :slight_smile: marusg Twoja metoda poskutkowała :slight_smile: =D> dla Ciebie.

polecam się na przyszłość :smiley:

Witam

ja również kupiłem ten sam modem i mam problem z uruchomieniem neostrady bezprzewodowo.

Dodam że chodzi o laptopa ASUS z VISTĄ.

Próbowałem szukać pomocy na forach i stosowałem porady miedzy innymi ze strony http://www.jedlinski.pl/blog/2008/01/31 … em-z-dhcp/

ale bez skutecznie laptop nie “widzi” modemu BELKIN.

Przez kabel sieciowy internet działa.

Lampki z prawej strony palą sie wszystkie 4 .

Z góry dziękuje za pomoc.