Benq a52 problem z windowsem ? z sterownikami ? z ...?

Witam

kupiłem laptopa benq a52 z linuxem

Zainstalowałem xp tu pojawiły się Sie problemy brak sterowników ( a właściwie sterowniki tylko do visty), ale spoko ściągnąłem sterowniki z oficjalnej strony benq ( brakowało sterowników vga, audio, modemu, ethernetu) system nie widzi już problemu…

Chciałem podłączyć neta (dialnet) po włożeniu płytki wyświetlił mi sie biały ekran … zainstalowałem flashplayer 10 płytka (jak i inne) działa

zainstalowałem oprogramowanie (dialnet) i tu kolejny problem przy uruchamianiu dialnetu pokazuje mi sie okienko z “informacją” tyle ze nie ma żadnej treści i dwie opcje do wyboru “anuluj” i druga która jest tylko okienkiem bez liter, klikając anuluj wiadomo co sie dzieje gdy kliknę okienko z niewiadomą dialnet próbuje sie połączyć po czym wyskakuje okienko " informacja" tyle ze bez treści ??? oczywsicie netu nie ma :frowning:

Czy ktoś może wie, co zrobić?

1.Odinstaluj aplikację dialnet.exe.

2.Sprawdż czy w usługach masz uruchomioną usługę :Klient DNS(ręczne),Klient DHCP(automatyczne) ,Telefonia (ręczne),

Stacja robocza-ta usługa ma być wyłączona- !!

3.Połaczenie sieciowe dla PPPoE utworzyłem bez dodawanej aplikacji (dialnet.exe),wykorzystując Kreatora nowego połączenia-typ:

połacz uzywając połączenia szerokopasmowego wymagającego nazwy uzytkownika i hasła.

W połączeniach sieciowych :połączenie lokalne i połączenie szerokopasmowe-wszystko na automatycznych ustawieniach.

4.Jeśli korzystasz z routera,to niepotrzebne jest tworzenie niczego(jak u Kononowicza),poza wpisaniem hasła i nazwy uzytkownika w ustawieniach routera,oraz wpisanie nr IP,bramy i DNS w połączniach sieciowych (polączenie lokalne)

Póżniej jak już działa można dopracować różne rzeczy