Benq DW 1650 (problem)

Witam mam pytanie do użytkowników którzy korzysają z nagrywarki DVD Benq DW 1650 bo mam taki problem/pytanie:

-nie nagrywa mi niektórych płyt DVD

-Nie czyta wszystkich płyt DVD - na 2 kompie czyta bez problemu ale na DVD z LG :smiley:

kupiłem se linuxa mandrake a nie widzi w ogóle tej płyty :expressionless: u każdego znajomego i u mnie na 2 kompie dziala bez problemu tylko ten mój cholerny benq ;/ nie wiem czy oddać to do serwisu czy może to już jest wada tych nagrywarek :evil:

A sprawdź czy ten Benq obsługuje formaty tych płyt. Ogulni zobacz jakie rodzaje format płyt odczytuje Twój Benq, i np. porównaj z LG

Może pomoże aktualizacja firmware , aczkolwiek przeważnie własnie firmware jest aktualizowane po kątem obsługi wiekszej ilości nośników , a jak nie pomoże to już taki mankamęt napędów , chyba nie ma takich napędów żeby w 100% czytały czy nagrywały wszystkie nośniki zwłaszcza te bardzo tanie o dziwnych nazwach czasami no-name.

Te nagrywary mogą mieć problem z nośnikami nieznanymi i niskiej jakości.

Może czyszczenie lasera,aktualizacja firmware i zastosuj dobre nośniki i powinno być dobrze.

Te nagrywarki to poprostu szmelc…

A czemu tak sadzisz, uslyszales gdzies, miales z nimi stycznośc, kozystales z nich?? :twisted: Jak powtarzasz to co uslyszales to jest zasada g… wiem siedze cicho :evil: I do ciebie sie to tyczy. Powinna pomoc aktualizacja firmware, pewnie nie posiada zakodowanych tych nosnikow, ja w swoim benq ma problem tylko z najtanszymi plytami (omega i hawke) odtwarza je bez problemu, ale na nich nie nagra… osobiscie mi to nie przeszkadza, bo nie kupuje szmelcu tylko biore te drozsze i lepsze (verbatim, tdk, sony) :slight_smile: