Benq FP93GP - smużenie, problem ze sterownikami

Witam

Posiadam ten monitor. Na dołączonej płycie nie było sterowników więc szukam ich w internecie. Z tego co widzę to na oficjalnej stronie też ich nie ma ;/ Czy istnieją sterowniki do tego modelu?

W nawet tak starej grze jak cs 1.6 występuje smużenie ;/ czym to jest spowodowane? odpowiada za to jakiś parametr w opcjach? jak to zniwelować?

Z góry dzięki

Sterowniki do monitora? Po co?

No wiesz przy poprzednich moich monitorach miałem płytkę ze sterownikami. Na oficjalnej stronie benq też są stery tylko nie do tego modelu ;/

______

A co z tym smużeniem?

Mam ten sam monitor i obserwuje te same efekty… Niby miął to być idealny monitor, a zastanawiam się czy by go nie wymienić ;/

:slight_smile: A ja mam LG L1919S i ma ta gorszą matryce i go wszyscy chwalą i ja też!

Eee to nie tent o LG tylko konkretnym modelu BenQ…

każdy chwali to co ma. My natomiast mamy problem z monitorem wychwalanym przez rzesze ludzi na forach…

Dziwne rzeczy z tym monitorem się dzieją, kolega ma ten sam monitor i nic mu nie smuży, brat ma starszy model FP91GP i też mu nie smuży.

A jak sprawdzić czy aby na pewno ma się matrycą mva a nie tn ? Doczytałem sie że ten monitor występował w 2 wersjach…

Nie było wersji na matrycy TN nie które sklepy wprowadzały w błąd ludzi i pisali że to TN a firma Benq twierdziła że tylko na MVA jest.