BenQ GW2280 vs Iiyama X2483HSU

Zastanawiam się nad kupnem jednego z tych monitorów. Zależy mi na matrycy VA, gdyż często używam monitora wieczorami i w nocy. BenQ jest 130 zł tańszy, ale czy warto dołożyć do Iiyamy? Ma ona niższy czas reakcji (GtG) od BenQ: 4ms vs 5ms, a także częstotliwość odświeżania jest wyższa - 75 Hz. Czasami gram w gry typu np Battlefield 1 i nie wiem czy to będzie bardzo odczuwalne.

Wg mnie w tej chwili to jest mistrz w tej kategorii cenowej:


Matryca IPS, 75Hz i 1ms.

Czy w tym monitorze ips glow jest bardzo widoczny? Zakup będzie na firmę, więc nie będę mógł zakupu zwrócić.

Kurcze ciężko coś znaleźć na ten temat, a ja sam go nie posiadam, choć jak za jakiś czas złożę kompa to go kupię😁. Podobno ustawieniami monitora można na to wpłynąć żeby w razie czego nie dokuczało IPS glow (pewnie gamma+kontrast), ale na 100% nie odpowiem czy będzie dla Ciebie to OK czy nie, jeśli faktycznie ma to być problemem i zwracasz uwagę na takie rzeczy.

Ja bym powiedział tylko dobry IPS plus koniecznie lampka doświetlającą (nie ma zmiłuj to konieczność).

X2483HSU-B3 - to dobry monitor w swojej cenie ale warto dołożyć 200-300zł do lepszych monitorów IPS.

Ta iiyama jest raczej da melomanów z matrycą amva.

Podpinam się pod temat, słuchajcie co do pracy? Tzn. zrezygnowałem z maca ponieważ czułem jak mi oczy wysiadają, za jaskrawe to wszystko, matowy ekran potrzebny 24 cala i więcej jakieś rady?

Cały problem jest taki, żeby oczy nie wysiadały od patrzenia nie wiem czy brać coś z allegro za 300 zł, czy może technologia poszła do przodu i coś fajnego można wziąć, żeby nie piekło :smiley:

Kupiłem Iiyamę (w x-komie (powiedziano mi, że u nich nawet przy zakupie na firmę można zwrócić sprzęt) i szczerze mówiąc jestem naprawdę zadowolony. Jak na sprzęt za 500 zł daje radę. Ostrzegam tylko przed wbudowanymi głośnikami, są okropne!
Fajna jest natomiast regulacja intensywności filtra niebieskiego swiatła. Są 3 tryby i można to sobie dostosować.

Byle nie matryca tn i jeżeli w pracy używasz monitora w ciemności to raczej va.

Proszę bez skrótów? :frowning: ciężko mi to ogarnąć.

Google na temat podstawowych skrótów odnośnie monitora:
https://www.google.pl/search?q=matryce+tn+va+ips&oq=matryce+tn+va+ips&aqs=chrome..69i57.6545j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Rozumiem Twoje intencje, ale z dystansem podchodzę do top 10 Google, co się nie wpisze to 90% informacji zamieszczają sklepy - ich obiektywność jest zerowa :confused: ale coś tam się dowiedziałem, w dużym skrócie po prostu warto kupować IPS