Beryl konfigracja

Szukam, dobrego opisu konfiguracji. Do końca nie wiem jeszcze co mi sie przyda dlatego szukam obszernego przewodnika. W Google wpisywałem

beryl+konfiguracja

Jak skonfigurować beryl.

ale nic nie znalazłem. Poradnik dobrze by było jak by był PL.

Interesuje mnie miedzy innymi kostka, “falowanie” okienek, Zegarek analogowy na pulpicie.

Przetestowałem - w Berylu nie chce działać. Przynajmniej u mnie :wink:

To jest standardowo w Berylu :smiley:

Standardowo, ale jak uruchomić? Przypisałem skrót klawiszowy, control+alt+o ale nic sie nie dzieje

Doinstaluj sobie gDesklets jest tam zegarek analogowy i wiele innych bajerów jak użycie procesora,kalendarz,pamięć ram.Co do konfiguracji beryla to ustaw sobie w Beryl settings menager co chcesz ustawienia efektów dopasuj jak chcesz i zależnie od tego czy Twój sprzęt te ustawienia uciągnie.

co do zegarka analogowego to może karamba Ci wystarczy?

http://www.kde-look.org/content/show.php?content=12972

w debianie apt-get update pózniej apt-get install karamba

Żeby była kostka, przyciskasz rolkę albo oba przyciski myszki i obracasz do woli :smiley:

No to uruchamiasz

beryl-manager

I masz wszystko podane, w części po polsku.

niestety u mnie tak nie jest.

A uruchomiłeś spod konsoli beryl-manager??

tak w pasku mam uruchomionego baryla i ikonka w task barze.

No to klikasz ppm w ikonkę Beryla → Menedżer ustawień Beryla

Tu masz wszystko do poustawiania. (powinno być również w System → Preferencje → Beryl Setting Manager)

Jeżeli nadal nie działa to wyłącz Beryla i uruchom go przez polecenie beryl w terminalu, zobacz może jakieś błędy zwraca.

ehe to wiem tylko jak to ustawić. Klikam pulpit, kostka i co? Klikam efekty wizualne i co?

Przestawiłem niektóre parametry daje zakończ ale nic się nie dzieje.

A masz zainstalowaną karte graficzną tak żeby była sprzętowa obsługa.Sesje masz ustawioną na xgl lub aixgl na czym masz ?

Wypróbuj naciskanie ctrl+alt+ + kursory.

Jeżeli masz te wtyczki powłączane i nie działa, to widać nie masz AIGLX albo XGL’a… zobaczy czy w terminalu polecenie

beryl

nie zwraca żadnych komunikatów o błędach. No i przede wszystkim jaką masz kartę graficzną i wersję zainstalowanych sterowników do niej.

Macie racje po wpisaniu BERYL w konsoli sypie się wygląd. Paski znikaja… a pojawia sie w konsoli napis

Detacted xserver :AIGLX


Checking Display :0.) ...


Checking for XComposite extension : passed (v0.3)

Checking for XDamage extension : passed 

Checking for RandR extension : passed 

Checking for XSync extension : passed 


Checking Screen 0 ...

Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0".

Root vistual is not a GL vistal 

Xlib: extension "GLX" missing on display ":0.0".

beryl:Root vistual is not a GL vistal 

beryl: failed to mange screen: 0 

beryl: no manageable screens found on display :0.0

Możliwe są błędy literowe bo przepisywałem to, po wpisaniu w konsoli beryl, sypnął sie wygląd nie dało sie skopiować.