Besptplayer 2.04 a DirectVobSub 2.37

Witam.Mam problem z programem i kodekami z tutyłu tematu.Chodzi mi mianowicie o to ,ze najnowsza wersja tego playera nie “używa” tych kodeków jako filtra.Inne programy jak np.Media Player Classic albo Bestaplyer 1.0 uzywaja go i wtedy napisy ass działaja.Instalowałem DirectVobSub z K-lite a potem także oddzielnie w spolszczonej wersji i tylko w BP 2.04 nie działa.Czy wie ktoś może jak temu zaradzić?Czy po prostu wina playera?A przyzwyczaiłem sie do niego :smiley: Mysle ze takowego tematu nie było ,szukałem.Jeżeli był z góry przepraszam za kłopot.

po co ci vobsub skoro używasz bestplayera? vobsub przydaje się wtedy, gdy odtwarzacz nie obsługuje napisów.

BESTplayer nie obsługuje napisów SubStation Alpha (.ssa/.ass).

DirectVobSub przydaje się również wtedy, gdy odtwarzacz nie obługuje napisów we wspomnianym formacie (bądź nie obsługuje formatowań (wielkość czcionki, kolor, pozycja, efekty ‘specjalne’, …) w nim zawartych).

Alternatywnie można wypróbować nakładanie napisów przez ffdshow.

Probowałem w ffdshow z tym ,że chyba źle coś konfigurowałem bo wyswietają mi się napisy które są już “wmuxowane” w film.Nawet gdy podaje ścieżke do napisów z dysku nie pojawiają się one.Więc naprawde nie wiem juz w czym innym może tkwić problem :expressionless: