BestPlayer - napisy poniżej filmu (na czarnym pasku)?

Witam,

Mam prozaiczny tudzież wkurzający problem. Mianowicie chcę w BestPlayerze dowolnie przesuwać napisy tak, aby móc je umieścić również na czarnym pasku, jeśli obraz nie zajmuje całej powierzchni ekranu. Gdy miałem Windows XP i BestPlayera, to mogłem to robić bez żadnego problemu - po reinstalacji na Windows 7 już nie mogę przesunąć tych napisów. Wątpię, by system miał jakiekolwiek znaczenie, aczkolwiek po prostu nie da rady zmienić pozycji napisów inaczej niż w obrębie obrazu. Wkurzające jest to, że na dole jest czarny, wolny pasek, a napisy zasłaniają film…

Czy na pewno masz pobraną świeżą instalkę pod Windowsa 7? Może być też tak, ze jeszcze nie znaleźli patentu na tą opcje w Win7 i dlatego działa tylko pod XP.

Odinstaluj swoją wersję (dokładnie!) i pobierz nową ze strony producenta i następnie zainstaluj. Zobacz wtedy czy będzie dobrze.

BestPlayer się nie instaluje - to tylko jeden plik wykonywalny. I tak, mam najnowszą wersję.

Tak więc przepraszam, nigdy nie używałem i nie wiedziałem. ; D

Co do problemu, wydaje mi się, że jednak leży to po stronie właśnie program > win7. :] Po prostu może dodadzą to w następnej wersji albo coś. Bo coś mi się wydaje, że przydatna opcja. Może były z tym jakieś komplikacje i na razie wyłączyli. Popatrz w ustawieniach, może coś znajdziesz na ten temat. Jeśli nie, musisz się na razie pomęczyć tak jak jest. Poszukam wieczorem coś w necie na ten temat, może znajdę rozwiązanie.

Nie masz za co przepraszać. 8)

Kombinowałem trochę w ustawieniach i mam połowiczny sukces - mianowicie, gdy ustawiam “Wysokość napisów na -50%” (minimalna wartość), to napisy się obniżają na czarny pasek (gdy jest jedna linia), ale gdy są dwie linie tekstu, to obie są na obrazie. No i nadal nie mogę tego swobodnie przesuwać (jak mogłem wcześniej), tylko niejako “na sztywno” ustawić pozycję…

Miałem podobne problemy z BestPlayerem po zainstalowaniu na Windows 7 64 bit. Przy odtwarzanych filmach nie było dźwięku i też był problem z przesuwaniem napisów. Dograłem zestaw kodeków FFdshow i wszystko gra.

Spróbuj dograć wspomnianą paczkę kodeków, może też zaskoczy.

No właśnie tak jak podejrzewałem, wersja pod Win7 nie jest tak dopracowana jak po XP. ;p

Dogranie najnowszych kodeków FFDshow (na domyślnych ustawieniach instalacji i konfiguracji) nie wiem, czy wiele zmieniło… Co prawda mogę przesunąć napisy, ale albo mogą być na obrazie, albo na czarnym pasku. Przykładowo - jak jest jedna linia tekstu, to nie ma problemu (napisy mieszczą się na tle czerni), ale jak są np. dwie linie tekstu, to mogę je umieścić wyłącznie albo na filmie, albo poniżej. Nie da się zrobić tak, żeby np. górna linia była na filmie, a dolna na czarnym pasku (jak niemal zawsze robiłem wcześniej, gdy miałem Windows XP).

PS. Mam Windows 7 64-bitowy i widzę, że niejedyny mam podobny problem. :wink:

Niestety nie mogę wypowiadać się nt. Win 7, ponieważ nadal używam XP, potwierdzam jedynie, że tam nie ma problemów z przesuwaniem napisów. Ale może spróbuj zadać pytanie przez formularz kontaktowy na stronie lub bezpośrednio na adres kontakt@bestplayer.com.pl. Kiedyś miałem jakiś problem i pamiętam, że po kilku dniach dostałem odpowiedź.

“Shift+Pg up” podnosi je do góry, a “Shift+pg dn” opuszcza je. Dotąd klikasz opuszczanie, aż obie linie tekstu będą na czarnym pasku. Bo może być tak, że przeniesiesz na tyle, że jak jedna linia będzie to pokaże się na czarnym pasku, a jak dwie to na filmie, więc kliknij obniżenie. Masz tę opcję na głównym oknie programu. Pasek narzędzi>napisy>wysokość napisów. Mam Vistę i u mnie to działa.