BESTPlayer - zapamietywanie ust. i czasu zatrzymania filmu

Czy istnieje mozliwośc zmuszenia BESTPlayer’a do tworzenia automatycznie lub ręcznie pliczków (dajmy na to jak to było w Sub-Edit Player ini) w katalogu z filmem. Tak aby po ponownym odpaleniu filmu startował on od momentu, w którym został on przerwany. W Sub-Edicie świetnie się to sprawowało.

W opcjach programu przejdź do odtwarzania i tam zaznacz opcje Przywracaj ostatnią pozycje filmu… jeśli o to Ci chodzi.

Nie o to chodzi,bo ta opcja działa tylko do dostatnio odtwarzanego filmu, Ma tą wadę, że nie wolno “ruszać” BESTPlayera. Jakiekolwiek uruchomienie innego pliku powoduję “usunięcie z pamięci” ostatniej pozycji interesującego mnie filmu. Także interesuje mnie tylko i wyłącznie rozwiązanie takie jakie oferuję Sub-Edit Player (czyli umieszczanie pliczków w folderze filmu). jeśli nie da się tego osiągnąć w BESTPlayer’ze to może inny odtwarzacz o podobnej funkcjonalności co dwa powyżej ale działające pod Win7?

Hm…dziwne u mnie działa zapamiętywanie w każdym filmie, niezależnie ile bym ich otworzył.Sprawdź ustawienia, ewentualnie mogę Ci podrzucić screeny z zakładek z ustawieniami mojego kompa.

Dziwne jest to, że w jednych plikach ta opcja działa, a w innych nie. Oczywiście sprawdzałem po zresetowaniu BestPlayera za pomocą włączenia innego filmu, jak i przeniesienia lokalizacji pliku.

Jeśli nie znajdzie się rozwiązanie najpewniej napiszę do autora, bo najnowsza wersja ma status beta i możliwe, że trzeba coś poprawić.

sebos_krk ma rację. Opcja czasem działa a czasem nie. A dla mnie, gdy oglądam 3 seriale na raz (przy automatycznym ładowaniu następnego odcinka zwyczajnie nie zwracam uwagi który aktualnie oglądam), a w między czasie ze cztery filmy na raty ta opcja (i jej niezawodność) ma kluczowe znaczenie. Mam nadzieję iż twórcy BESTPlayer’a dopracują ten feler.

A w miedzy czasie zna ktoś konkurenta, który działa pod win7 i zapamiętuje pliczkami:)

Dodane 06.01.2010 (Śr) 17:31

Dobra temat do zamknięcia. Sam znalazłem chwilowe rozwiązanie - SMPlayer.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/pl … ayer_m.png

SMPlayer - Multimedialny odtwarzacz oparty o silnik MPlayer, co oznacza bezproblemowe odtwarzanie większości formatów audio-video bez konieczności montażu extra kodeków. Potrafi też odtwarzać płyty DVD oraz strumienie internetowe. Rozwinięta obsługa wyświetlania napisów w tym takie manipulacje jak zmiana rozmiaru / koloru / czcionki oraz synchronizacja z audio. W skład supportowanych formatów napisów wchodzą m.in. SRT, SUB, SSA, napisy wbudowane w pliki Matroska, napisy DVD. Specjalną funkcją SMPlayera jest umiejętność zapamiętywania dla odtwarzanych plików ich ustawień np. ponownie otworzony film zastartuje w tym samym momencie w których uprzednio przerwano jego odtwarzanie. Zawiera kilka filtrów korekcyjnych a nawet filtr karaoke. Projekt ciągle rozwojowy ale oferuje lepsze możliwości niż inne frontendy MPlayera. Wbudowany język polski.

Dostępna edycja przenośna SMPlayer Portable Edition - http://sourceforge.net/projects/smplaye … yer/0.6.8/

Aby uzyskać polskie znaki należy w ustawieniach napisów wybrać najpierw czcionkę poprzez podanie ścieżki do pliku lub poprzez wybranie czcionki systemowej. Domyślne kodowanie napisów należy ustawić na “Slavic/Central European Windows (CP1250)” i gotowe

Źródła:

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=4359

http://mplayer.typeria.net/smplayer.html