Beta ESET Smart Security OPINIE!

Witam,

Na łamach portalu dobreprogramy.pl pojawił się news informujący o nowej wersji beta antywirusa firmy ESET. Chciałbym poznać wasze opinie na temat tej wersji oraz jej skuteczności, jak również poradzić się co do wyboru pakietu zabezpieczającego.

Za kilka dni kończy mi się licencja na NORTON Internet-Security 2011. W związku z tym chciałbym się poradzić czy lepie przedłużyć licencję na norton’a czy skierować się w stronę nowej bety eset’a. Z obu pakietów już korzystałem i pierwszego cechowała niesamowita skuteczność a drugiego wydajność.

Beta może zawierać błędy i różnego typu niedoróbki - to jest wersja testowa - za wcześnie na dokładne opinie. Jak wyjdzie wersja pełna, to można wypowiadać się na temat działania programu.

Lepiej będzie jak sobie przedłużysz subskrypcję na Nortona, możesz też zainstalować sobie NIS 2012 beta którego używam od ok miesiąca i nie sprawia problemów.

Eset to bardzo przereklamowany produkt, a jego skuteczność nie jest rewelacyjna.

Na twoim miejscu kontynuowałbym NIS bo jego wykrywalność przy pomocy chmury jest rewelacyjna.

Sam kupiłem już NIS 2011 i tylko czekam jak skończy mi się licencja na KIS.

A czym się różni wersja Internet-Security od Endpoint Protection ?

Która jest lepsza, jestem skłonny zapłacić więcej jeżeli faktycznie mogę liczyć na lepsze zabezpieczenie mojego komputera.

Endpoint Protection jest dla korporacji instalujesz konsole i sterujesz tysiącami programów.

BTW. ESS 5B śmiga bardzo ładnie, ale skutecznością nie powala.

Dodali chmurę i HIPS( który daje bardzo nie jasne komunikaty-ale trzeba pamiętać że to beta) :wink:

Jeszcze sporo pracy przed nimi.

Nie pchałbym się w BETY antywirusów, tak jak czasy Kasperskiego, tak i ESETA czasy świetności minęły/

IMO ostatnia udana wersja Kasperskiego to było 7.0 - najbardziej pasowała mi 6.0 oraz ten, do którego z chęcią bym wrócił, no ale nie zrobię z tego z wiadomego powodu - 5.0

Z wykrywalnością nie było źle (i źle nie jest), jednak programy były leciutkie, a sam antywirus miał prosty wygląd. Obecnie ich programy są ciężarne, no i nie ukrywam - brzydkie, chcieli unowocześnić, no ale im się nie udało.

ESET też miałem od wersji 2.7, do 4.x (nie pamiętam dokładnie) - nie pamiętam czy w 2.x to było, ale w 4.x za nic nie potrafię znaleźć opcji wyłączenia całego antywirusa - jesteśmy do niego na stałe przywiązani. Nie podoba mi się to, bo program potrafił przyciąć starszy komputer - avast! też tego nie ma, jednak od ESETa jest lżejszy.

Z Nortonem nie wiem jak jest, bo mam baaardzo niemiłe doświadczenie z NIS 2009 - boję się, że będę musiał to wszystko przechodzić jeszcze raz :slight_smile:

Cały program, czy ochronę? Bo chcę wyłączyć cały program, tak jak wyłączam Operę, WinRara czy coś innego.

Ok, dzięki wszystkim za pomoc. Postanowiłem teraz skorzystać z bety NIS 2012 i poczekać aż wyjdzie stabilna wersja a następnie ją zakupić.

W waszych opisach oprócz antywirusów jest podanych kilka innych programów zabezpieczających. Czy możecie mi polecić jakieś ewentualne dodatkowe zabezpieczenie ?

Co myślicie o zapisywaniu swoich haseł do różnych stron internetowych w przeglądarce ? Czy lepiej używać jakiegoś menadżera haseł ? Jakieś konkretne programy ?

Bardzo, dobrze. Nie ma żadnych problemów z działaniem a proces instalacji i konfiguracji wygląda identycznie jak w poprzedniej wersji.

Problemy pojawiają się jedynie, gdy nie odinstalujemy poprzedniej wersji a jedynie zaktualizujemy program (ochrona działa, ale nie można przeskanować komputera) oraz gdy używamy programu do kontroli rodzicielskiej Norton Safety Minder. Oba programy (kontrola rodzicielska i antywirus) trzeba wcześniej odinstalować używając programu do całkowitego usunięcia oprogramowania (Norton Removable Tools, czy jakoś tak).

Sporadycznie blokowane są nie które strony internetowe przez zaporę, ale po chwili lub restarcie systemu, wszystko wraca do normy.

Te problemy mogły zostać już wyeliminowane, ponieważ od czasu mojej instalacji wprowadzono już dwie większe poprawki do programu (widać po numerze antywirusa)