Beta GTA IV na PC - już jest?!

(Łukasz14) #1

Wczoraj przeglądałem neta i trafiłem na kilku stronach na niby GTA IV na PC podobno to jest wczesna wersja Beta. Obraz rzekomo tej płytki zajmuje coś koło 9 GB. Co o tym myślicie? Stronki nie będę podawał bo jest zakaz reklamowania nielegalnych stron :stuck_out_tongue:

PS. Jak to jest z legalnością można takie coś sciągnąć legalnie czy nie?

(PaPuX) #2

Jeśli GTA 4 jest na PC za darmo oczywiście możesz ściągać. :stuck_out_tongue:

(Łukasz14) #3

PaPuX , no właśnie nie wiem czy można legalnie ściągnać bo nie mam żadnych praw tzn . umów podpisanych z firmą Rockstar do korzystania z tej gry.

(D Kielbania) #4

nie ma oficjalnej bety tej gry, tak jak nie było oficjalnych wersji beta poprzednich części. To co tam jest to albo jakaś płytka zapełniona szkodliwym oprogramowaniem albo (jak w przypadku konsoli, ale to by było za wcześnie) wykradziona płyta z serwerów Rockstar.

(Onimusza666) #5

raczej wielka ściema jeszcze gry niema na x360 a już beta na blachę??raczej worek wirusów-a morze gwiazdka w tym roku wcześniejsza??? sam bym zaryzykował żebym miał ten adres(haha)

(Łukasz14) #6

onimusza666 , już jest od 29 kwietnia…

(Pax555) #7
  • R* nie wydawał nigdy bety

• strony sobie jaja robią

• R* narazie nic nie wspominał że mają wydawać GTA4 na PC

• R* już zaczął prace nad GTA5 i pewnie na PC nie będzie, bo będzie tak samo jak z Crysisem gdzie stracili kasę przez piratów i po co mają niby tak robić

(Onimusza666) #8

chylę czoło fakt już jest praca-dom-praca człowiek nie wie co w trawie piszczy pewnie zagram.na razie poluję na turoka POZDRO

(Łukasz14) #9

onimusza666 , polujesz na toruoka? Turok także już jest :stuck_out_tongue:

(D Kielbania) #10

Muszę Cię przyjacielu rozczarować, R* ma zamiar wydać czwórkę na blaszaki ;). Śledzę losy GTA od początku :wink:

(Pax555) #11

taa to pokaż potwierdzenie R* że mają wydać na PC, tylko nie pokazuj mi jakiś stron które same sobie to napiszą

(PaPuX) #12

Nie rozpowszechniaj fałszywych informacji.

Od samego początku GTA IV miało być tworzone tylko pod konsolę.

Zawsze jakąś nadzieje PC’towcy mogą mieć, ale póki co R* nic nie mówiło o wersji na PC szczególnie teraz kiedy zaczęli już projekt GTA V

(system) #13

GTA IV jest możliwe na PC i na 99% wyjdzie! Zapytacie dlaczego sądzę ze wyjdzie bo silnik z ps3/xbox360 jest już w tej chwili przestarzały :slight_smile: Komputery mogą ją pociągnąć…

Konfig kompa który według mnie pociągnie GTA IV :slight_smile:

Procesor: Intel Core 2 Quad @ 3.5GhZ (L28MB)

Pamięć: 3GB (na samą grę!) (min.800MhZ)

Karta graficzna/karty graficzne: GF9800GTX_512/GF9600GTS_512x2 o GF260GTX niepisze bo to uciągnie nawed Crysis na FullHD

System: Windows Vista powyżej Basic

no i dysk 20GB~30GB

Co do bety to były słuchy że wyciekła z serwera R* ale czy to prawda… Oby :slight_smile:

(Łukasz14) #14

lukasz_xd ,

,

,

hahaha weź się schowaj i postukaj się w głowę…

Nie wiem ile osób ma takiego potwora :expressionless:

(system) #15

Wiesz doskonale ze w tej chwili ma mało ale do końca tego roku będzie miać takie “potwory” duża część ludzi, a jak było z Crysis albo z FarCry też ludzie mówili że te konfigi są z kosmosu! (coprawda do Crysisi 2 będzie potrzebna taka “maszynka” no i GF z rdzeniem G10 do FullHD)

3GB na samą grę są uzasadnione bo gra korzysta z pamięci do skopiowania w nią tekstur (podstawowych), a obserwując schemat plików z XboX360 moge stwierdzić że tekstur jest 3 razy więcej niż 3GB :slight_smile:

Procesor musi być 4rdzeniowy, ponieważ 2 rdzeniowy nie podołał by przesyłowi instrukcji a przy rozdkładzie na 4 zmienia się to diametralnie.

Karta graficzna~ wystarczy do brazu HD który może być w tej grze :slight_smile: No i wbudowana karta fizyki (już wpełni obsługiwana)

Sam sie postukajw głowę :stuck_out_tongue: :idea:

(PaPuX) #16

Jesteś jakimś przedstawicielem R*?? Czy jaja sobie robisz??

Wyjdzie albo nie, póki co nie wyjdzie. Koniec kropka.

Gra wykorzystuje XBOX 360 w około 70%.

Xbox 360 posiada moc obliczeniową na poziomie 115,2 GFLOPS może przetworzyć 500 milionów wieloboków na sekundę.

moduł ALU 48-wektorowy

Moduł ALU 48-skalarny

16 modułów Texture Fetch

16 modułów interpolacji

16 modułów Vertex Vetch z programowalnym mozaikowaniem

Specjalny moduł sterowania przepływem cieniowania

Niestandardowa szybka karta EDRAM

Jelśli chcesz pograć płynnie na PC tak jak na konsoli czyli FULL-HD 1080p + dolby surround 16x AA + antyaliasing potrzebujesz potwora PC za min 4000zł.

Karta graficzna która by pociągła GTA IV na minimum kosztowała by ok 700zł.

Konsola kosztuje teraz nowa 640zł.

Więc po co ładować w blaszaka jak można mieć dodatkowo odtwarzacz MP3, JPG, DIVIX, XVID, WMV FULL HD i konsole nowej generacji.

Ja osobiście mam XBOX 360 do gier a kompa do neta. Piękne połączenie :lol:

(Łukasz14) #17

Znalazłem nowe żódło. Torrenta w którym jest obraz .iso możliwe, że ktoś w jakis magiczny sposób przerobił GTA z konsolki na PC’ta :smiley:

(Cekol1) #18

ta chyba kupe zrobił w majty :stuck_out_tongue:

i tak powinn być :smiley: sam miałem czekać kiedy GTA wyjdzie na PC bo wcale nie miałem ochoty kupować jakiegoś tam xboxa(teraz wiem jaka to wspaniała rzecz :smiley: ) ale wiele osób udowodniło mi ze tej gry na pc nie będzie , a teraz sam mam taki uklad jak PaPuX czyli Xbox do gier a komp do neta i innych pierduł

(Onimusza666) #19

i znowu masz rację Turok jest jak i RSvegas2-na które też poluję ale nie w moim miasteczku(EŁK)zobacz na http://www.akma.pl przekonasz się co unas można dostać -powiesz-zamów w ultimie albo innym sklepie internetowym ale jak pracuje się do 16. w domu jest sie o 17 i mieszka się w lesie(gajówka) to nie zamawia przez pocztę bo listonosz pocałuje klamkę.druga rzecz to taka że nie napalam się na każdą grę wpierw wolę o niej zebrać opinie lub zagrać w demo bo można się rozczarować jak w moim przypadku Crisisem lub Gers of war które mam ale aż tak wcale mi się nie podobają!!NO ALE TO RZECZ GUSTU.

W dniu 13.06.2008 , o godzinie 20:36 został dopisany post przez onimusza666

dla mnie to też bajka -jak to będzie działało? -mam super kompa-wrzucam płytkę od x360 -i co gram?-bzdura-może emulator x360?-jak będzie działał jak emulator do ps2 to niech go sobie wsadzą…mam emule ps2 i z 50gier działa mi jedna i to nie tak jak bym sobie życzył a procek core duoE6850(3ghz)grafika G-force8800gts. 640mb do słabiaków chyba nienależy???

(PaPuX) #20

Zgadza się.

Problem z PS2 jest taki że 32bit procesor musi emulować 128bit, więc wąskie gardło sie zapycha chociażby nawet na 4-rdzeniowcach bo poprostu ilość instrukcji przewyższa w PS2 po dziś dzień instrukcje które może wykonać procesor w PC.

Emulator na X 360 może kiedyś powstanie jak w komputerach będą montowane 8-rdzeniowce i konsola zostanie złamana, lecz API jakim posługuje się XBOX 360 to zmodyfikowane sterowniki komputerowe i directx 9 oraz 10. Zunifikowane architektury procesora są bardzo podobne do PC.

Wystarczy że tak mocne sprzęty jak przedstawił lukasz_xd staną się standardem to emulacja może być całkiem możliwa i bardzo prosta do przeprowadzenia.