Bez antywira bezpiecznie?

(aero) #1

Chciałbym sie zapytac, czy kożystając np. z innej przegladarki niż ie, nie ściągając plików z neta z nieznanego źródła potrzebny jest antyvir ?

na jednym z for własnie taka informację wyczytałem

(aju) #2

nie jest to prawdą. Zawsze może się znaleźć jakiś wirusik nawet na z pozoru bezpiecznej stronie (atak hakera itp.) podstawą bezpieczeństwa w sieci w dzisiejszych czasach jest posiadanie antywira i firewalla.

(chyba że posiadasz linuxa - jednak i tutaj jest coraz mniej bezpiecznie)

(aero) #3

dzięki, o taka informacje mi chodziło,

(K Organista) #4

A moim zdaniem, jeśli jesteś świadomym, podkreślam słowo świadomym, użytkownikiem internetu, to ryzyko złapania wirusa spada do minimum.

Ale jak to mówią "strzeżonego Pan Bóg strzeże", więc lepiej nie ryzykować...

(Johny) #5

Nawet jak masz antywirusa i firewalla,to i tak musisz uważać jakie listy odbierasz,poczta elektroniczna jest najczęstszą drogą zarażenia

(aero) #6

wiem wlasnie, ja sie bardzo dobrze mam nadzieje zabezpieczyłem, mam pakiet nis 2005, i w regule poczty mam zablokuj spoza listy kontaktów mejle, to jest tez dobry sposób na pozbycie się niechcianej poczty "spam"

dzieki temu wreszcie nie denerwuje mnie ciagły spam :smiley:

ale tak samo jeszcze spyware jest okropny ale mam ad aware i jest git

czy cosjeszcze brakuje w moim zabezpieczeniu kompa ?

(aju) #7

owszem, ale ryzyko infekcji spada nawet o 95% (zależy od antywira)

Był kiedyś taki artykuł na dobreprogramy.pl iz niezabezpieczony komputer w sieci może wytrzymać bez ataku i zarażenia ok. 10min. I w większości przypadków niestety jest to prawdą.

ie7

w zasadzie nis 2005 powinien wystarczyć. Czasem skan ad-aware. Ale jeśli chcesz w pełni zabezpieczyć swój komputer to powinieneś miec jeszcze rezydentną ochronę przed spyware (nie wiem czy ma ją nis) którą posiada choćby ad-aware ale płatny, z bezpłatnych microsoft antispyware i bodajże spybot 1.4

dodatkowo jeszcze monitor rejestru ( chyba ma pest patrol)

ale w regule wystarczy sam nis 2005