Bez antywira bezpiecznie?

Chciałbym sie zapytac, czy kożystając np. z innej przegladarki niż ie, nie ściągając plików z neta z nieznanego źródła potrzebny jest antyvir ?

na jednym z for własnie taka informację wyczytałem

nie jest to prawdą. Zawsze może się znaleźć jakiś wirusik nawet na z pozoru bezpiecznej stronie (atak hakera itp.) podstawą bezpieczeństwa w sieci w dzisiejszych czasach jest posiadanie antywira i firewalla.

(chyba że posiadasz linuxa - jednak i tutaj jest coraz mniej bezpiecznie)

dzięki, o taka informacje mi chodziło,

A moim zdaniem, jeśli jesteś świadomym, podkreślam słowo świadomym, użytkownikiem internetu, to ryzyko złapania wirusa spada do minimum.

Ale jak to mówią “strzeżonego Pan Bóg strzeże”, więc lepiej nie ryzykować…

Nawet jak masz antywirusa i firewalla,to i tak musisz uważać jakie listy odbierasz,poczta elektroniczna jest najczęstszą drogą zarażenia

wiem wlasnie, ja sie bardzo dobrze mam nadzieje zabezpieczyłem, mam pakiet nis 2005, i w regule poczty mam zablokuj spoza listy kontaktów mejle, to jest tez dobry sposób na pozbycie się niechcianej poczty “spam”

dzieki temu wreszcie nie denerwuje mnie ciagły spam :smiley:

ale tak samo jeszcze spyware jest okropny ale mam ad aware i jest git

czy cosjeszcze brakuje w moim zabezpieczeniu kompa ?

owszem, ale ryzyko infekcji spada nawet o 95% (zależy od antywira)

Był kiedyś taki artykuł na dobreprogramy.pl iz niezabezpieczony komputer w sieci może wytrzymać bez ataku i zarażenia ok. 10min. I w większości przypadków niestety jest to prawdą.

ie7

w zasadzie nis 2005 powinien wystarczyć. Czasem skan ad-aware. Ale jeśli chcesz w pełni zabezpieczyć swój komputer to powinieneś miec jeszcze rezydentną ochronę przed spyware (nie wiem czy ma ją nis) którą posiada choćby ad-aware ale płatny, z bezpłatnych microsoft antispyware i bodajże spybot 1.4

dodatkowo jeszcze monitor rejestru ( chyba ma pest patrol)

ale w regule wystarczy sam nis 2005