Bez przyczyn gra zaczęła się przycinać

Witam, od kilku dni mam problem z przycinającą się Fifa 12. Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane, ale ustawienia graficzne ustawiłem na najniższe, a gra wciąż się strasznie tnie. Przeinstalowałem już grę, od czego zacząć poszukiwania ? Pozdrawiam

Laptop, Windows 8, karta Intel + GeForce 620M

Cześć

Sprawdź czy gra uruchamia się na kartcie NVIDIA a nie na karcie Intela.

Sprawdź jakie temperatury osiąga laptop podczas normalnej pracy a jakie pod obciążeniem (z włączoną grą benchmarkiem).

Być może laptop się przegrzewa i warto go wyczyścić.

Ustawiłem w opcjach NVIDIA żeby załączała się FIFA, nie zakurzony bo laptop z dwa miesiące ma :frowning:

PS: Sprawdziłem tak, podczas grania PPM pulpit - rozdzielczość - ustawienai i pokazuje Intel… Mimo, że ustawiłem w NVIDI żeby fifa się załączała, nie wim może ten Nvidia Optimus coś nie tak? Ja jakich detalach powinna śmigać gra przy moich parametrach ?

Cześć

Podaj temperatury o które prosiłem.

Spróbuj kliknąć ppm na ikonce gry i wybrać aby uruchomiła się z kartą NVIDIA (taka opcja powinna chyba być dostępna).

Tego nie wiem ale ta karta graficzna średnio nadaje się do gier.

Ok, temperatury podać kiedy gram ? Jakim programem ?

I jeszcze powiedz mi czy dobrze sprawdziłem kartę graficzną, czy w jakiś inny sposób lepiej sprawdzić co działa podczas grania :slight_smile:

EDIT: Zrobiłem tak jak mówiłeś, że prawym na gre i odpaliłem z tą kartą, ale jak zrzuce na pulpit PPM-> rozdzielczość->ustawienia to i tak Intel pokazuje. Fakt, że na pierwszy rzut oka chyba nie tnie, ale jak sprawdzić jaka karta jest aktualnie w użyciu ?