Bezgłośny UPS

A ma to jakieś teraz znaczenie ?
Ja do tej pory mam starą ładowarkę do Xperia która piszczy, ja słyszę inni słyszą a spora grupa ludzi pytana czy piszczy odpowiadała, że nie.

Wracając do tematu UPS.
Czy wiesz ile faktycznie to co chcesz podłączyć będzie pobierało mocy.
Bo taki przykład: UPS ma napisane 900VA ale to nie równa się 900W, on da około 450W ale przez 2-3min.

Więc musisz sobie określić a najlepiej zrobić pomiary ile przy max obciążeniu Twój sprzęt pobiera i określić ile czasu ma podtrzymać to UPS.

Realny przykład. Ten komputer z którego piszę teraz pobiera około 90W ale jeśli odpaliłbym grę która go obciąży na max to będzie pobierał 280W z sieci (nie mylić z mocami zasilacza w komputerze).
Więc taki UPS np APC 900VA utrzyma go no max 3 min i end, przy przeglądaniu netu wytrzyma 6-10min.
Sprawdziłem realnie.

Takie UPS dla ludzi nie są aby na nich pracować ale aby dać szansę zakończyć pracę i uchronić przed różnymi przepięciami czy zabójcą systemów miganiem złośliwego elektryka.

Ale przecież już to określił:

Obstawiam jakieś 40 - 50W

1 polubienie

To po co pierwotnie kupił Green Cell UPS Power Proof 2000VA 1200W (UPS05) ?
Potem pyta o tego Trusta 1500VA.
Cosik to dużo mocy jak na 2 maliny i router. No chyba, że to ma mieć dluuugie przerwy zasilania.
Ale na takie coś robi się inne rozwiązania typu stary UPS i akumulator samochodowy 70Ah :stuck_out_tongue:
Jakiś cel tego jest, więc niech autor określi.

1 polubienie

Tak, generalnie na to nie patrze, bo nawet jak podtrzyma mi ten sprzęt choćby 5-10 minut, to i tak pokryje już większość przypadków typu wybicie korków, czy chwilowy zanik napięcia i niepotrzebny hard reset mojego hardware’u.

No właśnie tak jak pisałem, nie ma znaczenia dla mnie aż tak bardzo czas podtrzymania.
Mam budżet w okolicach 500-1000 na to. I najważniejszym parametrem dla mnie jest 0 db.
Router i rpi mi to zapewniają bo raspberry mam oba z samymi radiatorami bez wiatraczków.

Aha, i większa moc/pojemność nie zaszkodzi, bo obecnie mam 2 serwery na rpi, ale nie wykluczam, że będzie ich więcej.

To już musisz wczytywać się w specyfikację techniczną danego modelu, a w przypadku UPSów nie zawsze jest info o głośności (a jak jest to często dotyczy sygnału alarmowego, lub zainstalowanego wentylatora).

Pracę przetwornicy w niektórych modelach UPSów niestety słychać.

Ogólnie polecam sprzęt marki APC, z tym że ich tańsze modele trochę się popsuły z czasem, starsze wersje miały łatwo wymienne baterie, w nowszych trzeba rozbierać całą obudowę. Cena też jest znacznie wyższa od sprzętu mało znanych marek.

1 polubienie