Beznapędowiec i Windows XP

Witam wszystkich :slight_smile:

Mam bardzo poważny problem, z którym od dłuższego czasu nie mogę sobie wogóle poradzić…

Posiadam Compaq Armada 3500, (366mhz 192MB RAM i 40 GB dysk hitachi) nie posiadam do niego stacji dokującej czyli ani CD ani FDD tylko HDD.

Mam za do przejściówkę do stacjonarnego PC 2,5 cala na 3,5 cala i mogę dysk z laptopa podłączać do swojego pc

Nie mogę rozpoczac instalacji win XP na swoim z folderu obrazu płyty XP ponieważ konf lapa i mojego PC jest bardzo różny i zawsze na laptopie pojawia się migający podkreślnik i nic po takiej akcji.

Potrzebuję jakoś zainstalować jakiś system operacyjny by uruchomił by mi się z dysku i miał wiersz polecenia do odpalenia na tym laptopie WINNT.EXE

Zkopiowałem płytę XP na partycji Primary do folderu i zainstalowałem FreeDos który laptop uruchamiał ale freeDos nie otwierał instalatora windows twierdząc że nie rozpoznaje komendy a próbowałem wiele komend.

Czy znacie jakiś system operacyjny z wierszem polecenia co by ustawił na siebie boot sector do odpalenia go bym mógł uruchomić instalatora Windows XP z HDD? lub ewentualnie trick do FreeDos’a by odpalił WINNT.EXE.

a stację dyskietek posiadasz ??

gdybym posiadał problemu by wogule nie było - zapomniałem dopisać - temat poprawiłem :slight_smile:

czyli no niestety - nie mam :confused:

A karta sieciowa jest?? Można by spróbować instalacji przez sieć…

Nie ma stacji dokującej - czyli nie ma nic oprócz hdd :confused: i tego ze moge instalować sys na swoim stacjonarze przez przejściówkę.

zrób tak, może zadziała uruchom stacjonarkę z dyskietki startowej win 98/me z podłączonym dyskiem od lapa (system plików FAT32) po pokazaniu się znaku zachęty wpisz polecenie do przenoszenia sektora rozruchowego wraz plikami podstawowymi dosu (nie pamiętam polecenia, coś bodaj syscopy…) ze stacji dyskietek na dysk twardy, wrzuć na dysk folder i386 z winem, przed winnnt załaduj smartdrv (aplikacja w katalogu i386 i następnie instaluj system.

i znalazłem chodzi o polecenie sys :-), a tu jest składnia :

http://www.computerhope.com/syshlp.htm, dysk musi mieć system plików fat32, potem po instalacji systemu skonwertujesz do ntfs.

Gratuluję ogromnej wiedzy i BARDZO dziękuję !!

tylko teraz mam problem ze smartdrv :confused:

nie ma czegoś takiego na CD WinXP

Instalator gdy uruchamiam kopiuje pliki a w pewnym momencie diodka dysku mryga ultra szybko jednostajnie i prawie nie slychac pracy dysku (chrobotania) i nie wyswietla się żaden postęp :confused: - Tak sie dzieje po ignorowaniu braku smartdrv :

skopiowałem folder dos’a 7 i nie potrafie go uruchomić

mam pliki Smartdrv.exe ,himem.sys,ess386.exe = Jakie mu komendy wydać?

przypomniało mi się smartdrv brałem z katalogu instalacyjnego systemu z którego brałem dysk startowy 98/me, a więc jak masz startowy win98 to musisz smarta zasadzić z win98… bez tego proces kopiowania plików kilkakrotnie się wydłuża…zaawansowanej obsługi himem itd nie potrzebujesz.

Chciałem przeogromnie podziękować ci za nieocenioną pomoc :slight_smile:

Gdyby nie ten sposób z komendą sys to bym się pultał w nieskończoność :slight_smile:

Wkońcu zrobiłem tak że zainstalowałem wpierw w98 - ponieważ XP wywalał błąd ntldr po długim preloadingu instalacji

i z poziomu 98 wszedł na drugą partycję XP :slight_smile:

Beznapędowiec Back on-Line :slight_smile:

Jeszcze raz Wielkie dzięki! :slight_smile:

trochę za słaby na xp, widziałem na stronie m$ nośnik xp na flopach

coś ty będzie działać :] autor postu nie ma flopa do lapa, musiałby kupić na USB.

pendrive + linux

nie wiadomo czy da rade bootować z usb w tym lapku a jest on dość stary.

stare lapki nie potrafią bootować z pendrajva…