Bezpieczeństwo Androida a brak jego aktualizacji

Witam

Ostatnio sporo się mówi o aktualizacjach oprogramowania, systemów itd. Ale co jeśli Android nie jest aktualizowany przez producentów ? Mam telefon który ma 3 lata a ostatnia aktualizacja była 2 lata temu to mam teraz zmieniać telefon na nowszy? I jaki to ma wpływ na bezpieczeństwo jeżeli Android nie jest aktualizowany?

To tylko marketing by zmniejszać pofragmentowanie wersji Androida
(Tablety dalej mają 4.4 Smartfony z 512ram mają tylko 2.3 , te z 1Gb lub 2Gb dostają 5.1 6.0 , te z jeszcze większą pamięcią ram mają 6.0 7.0).
Jak ci muli nie wyrabia to dopiero wtedy wymień.

Mam model smartfona z 4.0.4 chciałbym nowszy , ale pozostaje jedynie rootowanie wgrywanie systemu na własną ręke.
Brak wsparcia i aktualizacji od 7 lat

Czyli Android np. 7.0 to tylko marketing? No właśnie rootować nie chce ale też chciałbym używać Androida połatanego bez poważnych luk.

ja tam nie widzę zmian między 6.0 a 7.0
kolorki ikonki wygląd zmieniony + drobne opcje dodatkowe, a użycie ramu romu i baterii rośnie ! Wymagania w górę !

Do czego używasz smartfona?

Tak, ale nie chodzi aż tak o wizualne zmiany co poprawki bezpieczeństwa czy połatane dziury w kodzie

Chcesz bezpieczeństwo. Zainstaluj AV (które najlepsze, to znajdziesz info na AV test). Rób kopie zapasowe np na kartę pamięci, przeglądaj Internet z rozwagą, dodatkowo ze strony Adquard pobierz sobie ich darmowego blokera reklam i ustaw pod siebie (jak używasz chrome i inne twory niż firefox). I nie instaluj apek do których nie masz zaufania do końca. A w e-mail nie otwieraj i nie klikaj podejrzanych wiadomości i linków.