Bezpieczeństwo funkcji "O.C" w BIOS'ie

Witam. Posiadam taki sprzęt:

Przez maksymalne FSB płyty głównej procesor zwalnia do max 1400MHz, a normalnie działa na 1200MHz. :? Buszowałem w biosie i znalazłem funkcję “O.C FSB1066 Core.2 CPU - [Disabled]”. Ta funkcja zmienia maksymalne FSB płyty na 1066? Jeżeli tak, to na jakiej zasadzie to działa? Czy to jest bezpieczne? Strasznie mnie korci aby ustawić to na Enabled i cieszyć się prockiem o maksymalnej mocy… ale boję się, że może się coś spalić… :frowning:

Czy to jest bezpieczne?

Oto screen tej funkcji:

Intel C@D 6320 ma taktowanie 1,8GHz.

O.C FSB służy do podkręcania procka.

C.I.A też do podkręcania.

Ta funkcja ustawia konkretne FSB - 1066. Ale ta płyta tego nie obsługuje, dlatego to się nazywa praca w O.C. Uruchomiłem to (enabled) i… Wszystko działało! 8) FSB było nastawione na 1066MHz, a praca wyglądała stabilnie! Temperatury w porządku, ale obawiam się, że chipset się za mocno grzał (dotknąłem ręką i się poparzyłem prawie) :? Grałem nawet z 30min w F.E.A.R.'a 2 i był widoczny wzrost wydajności! :lol: Jestem pod wrażeniem! Płyta oficjalnie nie obsługuje takiego FSB, a jednak pozwoliła procesorowi rozwinąć skrzydła :twisted:

Tylko czy to jest bezpieczne? Pracowanie w trybie O.C na co dzień? Nie uszkodzi się chipset/płyta główna? Jak dobrze zbić temperaturę z chipsetu?

lepszy wiatraczek ? :smiley:

lodówkę postaw lub kostkami lodu obkładaj :slight_smile:

Niestety chipset się mocno grzeje.Jak podkręcasz procka to zwiększasz fsb.

Ja nic ręcznie nie podkręcam procesora. Używam tylko funkcji O.C FSB1066 Core.2 CPU wbudowanej w BIOS mojej płyty głównej. I Chciałem się tylko dowiedzieć, czy działanie z tym na co dzień jest bezpieczne?

Na chipset nałożyłem wiatrak i jest maksymalnie letni - nic więcej :wink: