Bezpieczeństwo i logi - może rodzielić?

Witam użytkowników i załogę forum DP!

Przeglądająć dział Bezpieczeństwo i logi HijackThis zauważyłem (może nie odryłem Ameryki :wink: ), iż większość tematów w tym dziale tyczy się właśnie logów z HijackThick itp. Wiem, że wkleja sie logi w celu bezpieczeństwa, ale zazwyczaj log jest po zaatowaniu robaka. Jednak tematów dotyczących zabezpieczenia się (firewall, av itp.) jest mało lub ciężko jest je znaleść.

Może rozłączymy te dwa działy, aby byłą jasność i prostota :slight_smile:

Pozdrawiam!

Bezpieczeństwo to głównie dział dla ludzi dotkniętych różnym komuterowym “śmieciem”.

Natomiast tematy dotyczące firewalli itp. to głównie pytania w stylu “czy mogę użyć…”, “który lepszy…”, “czym sie różnią…” i tym podobne. Robienie osobnego działu dla tego typu tematów to… hm, hm… nieporozumienie :).

sla17 jak chcesz sobie podyskutować nt programów zabezpieczających to możesz to zrobić np na http://forum.antivir-polska.info/index.php

Magik , ale dział ten ma jakby “dwie tematyki”. Bezpieczeństwo i logi HijackThis. Właśnie, ludzie zakładają nowe czy użyć itp. ale te tematy zaraz spadają bo piszą ci z logami :slight_smile:

xeth , to po co jest w ogóle forum DP i vortal, skoro są fora o hardware, software, linuxie, licencjonowaniu, ogólnotematyczne, dla graczy? Po twojej wypowiedzi wyciągam, że w ogóle większość fór powinno zniknąć.

No teoretycznie tak. Ale w praktyce także:

Może by więc po prostu zmienić nazwę tego działu na “Infekcje komputerowe - rozwiązywanie problemów” (oraz wprowadzić obowiązek podawania loga z Hijack This, chyba że syf powoduje niemożność uruchomienia plików wykonywalnych lub system w ogóle nie startuje).