Bezpieczeństwo kart płatniczych RFID


(Delecto88) #1

Z dniem 1 stycznia 2013 roku, planowane jest wprowadzenie nowych dowodów osobistych z systemem RFID. Podobno ma to usprawnić lepszą organizację i identyfikację petentów przez urzędy i podmioty państwowe.

Na dzień dzisiejszy ministerstwo zawiesiło plany wprowadzenia nowego dowodu osobistego na czas nieokreślony. Temat zapewne wróci w niedługim czasie.

Niewiele osób wie,że da to możliwość wykorzystania Twoje dowodu w celach marketingowych.

CZY PRZESZEDŁBYŚ obojętnie obok telebimu, gdzie na ekranie pojawiałoby się Twoje imię, nazwisko oraz napis: "Mamy ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie"?

LINK DO YT:


(scripter1) #2

Marketing to jeszcze nic, może dojść do tego że przejdziesz obok takiej reklamy czy innego miejsca gdzie jest ukryty taki czytnik RFID a tuż za rogiem policjant cię zgarnie bo masz jakiś niezapłacony mandat.

Albo stanie obok ciebie jakiś cwaniak z czytnikiem RFID i skopiuje twój dowód a potem weźmie na ciebie mega kredyt bo w banku ktoś nie sprawdzi dokumentu tylko zeskanuje kopię twojego e-dowodu.


(corrtez) #3

To wiemy. Ten system jest do bani, szpiegostwo na maksa.

Czy można taką kartę czymś zabezpieczyć? Np jakimś metalowym pudełkiem które zablokuje komunikację. Czy to musi byc specjalny pojemnik czy każdy metalowy da radę?


(scripter1) #4

corrtez , RFID działa na zasadzie fal radiowych więc Klatka Faradaya powinna dać sobie z tym radę.

Możesz spróbować zniszczyć ten układ będący w środku (np. usmażyć go w mikrofali o ile nie stopi się cały dokument) ale podejrzewam że dowód z uszkodzonym układem będzie traktowany jak zniszczony i nie ważny...


(-Cichy-) #5

Można się ochronić np tak: www.allegro.pl/listing.php/search?string=etui+paypass

lub tak: http://www.wykop.pl/link/992753/zrob-to ... e-paypass/ :stuck_out_tongue:


(lith) #6

Ha. Widzę ktoś na tym chce niezły biznes zrobić. Nasiać paniki,a potem kondomy na karty po dychu opylać :stuck_out_tongue: