Bezpieczeństwo komputera

Dobra koledzy. Po przeczytaniu komentarzy pod programami antywirusowymi, firewallami już po prostu głowa mnie boli - każdy jest najlepszy. Proszę o pomoc. Przedstawię zaraz parametry mojego zabytku i o coś poproszę.

Parametry:

  • AMD Duron 750MhZ;

  • 256MBRam;

  • nVidia Riva TNT2 Model 64;

  • VIA Apollo KT133.

Powyższe parametry powinne wystarczyć do tego, o co was chcę poprosić. Chodzi mi o to, aby zestawić mi antywirusa i firewalla, który ochroni mnie przed wirusami, keylogerami, trojanami, atakami hackerów, czy jak to się tam ma. Mam słaby komputer, dobrze o tym wiem. Lecz proszę o polecenie mi antywirusa, który będzię bardzo dobrze wykrywał wirusy i chronił przed nimi, ale też żeby nie zamulił kompa do stanu nieużywalnośći (chodzi o to, żebym mógl włączyć przynajmniej Mój komputer :P). Proszę o poradę też co do firewall’a, abym mógł kontrolować programy, które z internetem chcą się łaczyć oraz abym mógł kontrolować ‘wbijanie’ się z zewnątrz do mojego komputera. Wiem, że chcę dużo, ale proszę szczególnie nie zwarać uwagi na parametry kompa, gdyż nie chcę kompa z wirusami szybko chodzącego, a wolę kompa bez wirusów itp. trochę przymulającego.

Korzystam teraz z Panda Antivirus Platinum 7.07, lecz mam z nią problemy, np. samoczynnie wyłączający się firewall lub słaba ochrona (ostatnio hack w niejakiej grze Tibia, przy czym hacker zaznaczył, że jest u mnie na komuterze keyloger, lecz Panda go niestety nie wykryła).

Planuję teraz format całego dysku, a przed formatem umieszczenie na płytce programów antywirusowych i firewalla, które zainstaluję w pierwszej kolejności po pierwszym uruchomieniu świeżego Windowsa XP.

P.S. Wielka prośba - nie chce ujrzeć znów czegoś takiego, co widziałem pod komentarzami do programów, mianowicie każdy poleca co innego i mówi, że to najlepsze. Ja po prostu proszę o konkretną i przetestowaną poradę, która będzie skutecznie chroniła mój komputer, a nie porady domysłowe, których autor sam pewien nie jest.

Co do firewalla to kerio a co do antywirusa Kaspersky Anti-Virus :stuck_out_tongue:

Przyznam, że o Kaspersky Anti-Virus myślałem, ale o Kerio nie słyszałem :P.

Jest jeszcze: Sygate Personal Firewal oraz Agnitum.Outpost.Firewal , co do Kerio myślę zże jest prostszy w obsłudze - język polski :stuck_out_tongue:

Proponuje Kaspersky Anti-Virus i Kaspersky anti-hacker bardzoe dobre zestawienie i po polsku

Jeśli chciałabyś same freeware, czyli darmowe, wybierz Kerio oraz Avast’a. Jeśli antywirus mógłby być płatny - to zamiast Avasta - Kaspersky. :wink:

Test antywirusów.

Czy go już usunęłaś?

gari

Przy tak słabym kompie to zapomnij bracie o Kaspersky Anti-Virus

Zamuli ci wszystko.

dokładnie :smiley:

na taki sprzęto to polecam NOD32 - doskonała heurystyka, codzienna aktualizacja baz wirusów jedynym minusem jest mała baza wirusów, ale od ponad pół roku mi się nie zdarzyło złapać jakiegokolwiek bakcyla mając NODa :slight_smile:

firewalla to polecam Kerio - na tej stronie dowiesz się o nim niemal wszystkiego :slight_smile:

albi jeszcze mks_vir 2005 (tyle że ma słabego firewalla)ale on nie muli kompa za bardzo,acha jak chcesz to sam sprawdz który antywirus ci najmniej muli:ściągnij sobie kasperskiego, mks_vira i avasta i zainstaluj każdego osobno sprawdz jak komp ci chodzi i sam wybieżesz jaki antywir ci najmniej muli:daje link ado antywirów : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=30 ściągnij te które wskazałem,tylko nie instaluj wszystkich na raz,np. w jednym dniu ten a w drugim nastepny i ocen czy ci muli kompa,jednak najlepszy według mnie jest kasperski:D

zmuli

Takiej zabawy nie polecam. Niektóre antywiry (dotyczy szczególnie Avasta i Nortona) zbyt mocno integrują się z systemem i trudno jest całkowicie usunąć z systemu.

Dokładnie jeden z “najlżejszych” antywirów mieszczący się w pierwszej dziesiątce wszystkich rankingów.

Również polecam NOD32 oraz Kerio. Co do firewalla to polecałbym jeszcze Sygate Personal Firewall to jest moim zdaniem nawet lepszy od kerio. Minus-dosyc truda konfiguracja.

Pozdrawiam.

Mam durona 800, 256 Ram i używam Avasta oraz zone alarma . Obydwa darmowe i uważam ,że do takiego sprzetu mogą być . Jeśli chcesz sprawdż. :smiley: Używam ich dłuzszy czas i uważam ,że sprawują się bardzo dobrze.