Bezpieczeństwo konta bankowego


(Tomisz90) #1

Mam pytanie w sprawie bezpieczeństwa na komputerze:

 

Jak wiadomo ataki hakerskie na konta bankowe są w ostatnim roku coraz śmielsze i częstsze. Bank nie odpowiada za wlamanie hakera na konto bankowe od strony klienta

 

1.Czego należy unikać i jakich stron, lub na co zwracać uwagę, aby nie paść ofiarą ściągnięcia danych z naszego komputera gdy logujemy sie na konto bankowe.

2.Jaki program do sprawdzania włamań jest dobry?

  1. I jak się zabezpieczyć?

  2. Jaki bank ma najlepsze zabpezieczenia?


(zbigg47) #2

Stosuj się do poniższych zasad, a Twoje konto i dane będą bezpieczne:

 

  1. Hasło do konta bankowego winno mieć co najmniej 12 znaków i zawierać małe, duże litery, cyfry oraz znaki typu #, &, !, $ i itp …

 

  1. Dokładnie zapoznaj się z instrukcjami Twojego banku dotyczacymi bezpieczeństwa konta, które w nim posiadasz.  

 

  1. Na komputerze zainstaluj markowy pakiet zabezpieczający i również dokładnie się z nim zapoznaj.

Ja polecam KIS 2017. Ma opcję “Bezpieczny pieniądz” za pomocą której  logujesz się do banku w tzw. piaskownicy. W tym pakiecie jest programik Kaspersky Secure Connection, który zabezpiecza bezpieczne połączenia. Mam ten pakiet od 8 lat i nigdy nie miałem prób włamań.

https://help.kaspersky.com/KIS/2017/pl-PL/97185.htm

https://help.kaspersky.com/VPNWin/1.0/pl-PL/126993.htm

 

I to tyle i aż tyle…

 

Pzdr,


(rgabrysiak) #3

Zapomniałeś o najważniejszej rzeczy, czyli o zdrowym rozsądku, bez tego żadne skomplikowane hasła ani profesjonalne oprogramowanie nie uchronią nas przed problemami.

Jeżeli ktoś korzysta z nieautoryzowanego oprogramowania, legalnych choć nigdy nie aktualizowanych programów, publicznych sieci WiFi, czy też daje się nabierać na phishing to sam sobie szkodzi. Nie widzę przesłanek aby odpowiedzialność za naszą naiwność przerzucać na kogoś innego.


(zbigg47) #4

Oczywiście, że najważniejszy jest tym temacie zdrowy rozsądek.


(sensu) #5

 

Najważniejsze to czytać w smsie (jeśli dostajesz jednorazowe kody na telefon) czy numer konta się zgadza na jakie przelewasz pieniądze.


(Drobok) #6

Tia, w ipko za każdym logowaniem wklepujesz całe hasło a ing w sms pisze nr konta z którego przelewasz a nie na który :stuck_out_tongue:

Poza w/w Ważne zmieniać hasła pod linuxem co jakiś czas w razie jakiś 0day czy coś ;)


(Dasza) #7

Możesz do Pakietu typu ,IS, doinstalować http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/zabezpieczajace/G_Data_BankGuard.html

I będziesz miał fortece :slight_smile: