Bezpieczeństwo na forach. czy da się za pomocą postu zdobyć?

(Wojtek) #1

Mam pytanie : Czy jeśli zamieszczę post na jakimś forum. To czy osoba postronna (inny użytkownik forum) może dowiedzieć się jakie mam IP albo jaki jest MAC Adres mojej karty sieciowej ?????. A jak się ma to samo pytanie do Admina danego forum. Czy udostępnianie przez admina takich informacji jest zgodne z prawem.

Bardzo proszę o wyjaśnienie tego tematu lub o kontakt ze mną na PW lub przez komunikator bardzo mi na tym zależy.

Bardzo też jestem zainteresowany jak można się ewentualnie zabezpieczyć przed ewentualnym zdemaskowaniem przez osoby POSTRONNE nie mówię tu o Adminie.

Proszę o informacje.

(matfeusz) #2

GALLUS, po pierwsze co to dokładnie za forum(jaki skrypt)? Jeśli to jest bardziej rozbudowany skrypt jak np. phpBB to moim zdaniem nie ma możliwości aby inny użytkownik dowiedział się jakie masz IP (oprócz użytkowników z rangami admina czy moderatora oczywiście). Jeśli chcesz ewentualnie zabezpieczyć się to pomoże ci strona proxy.net.pl .

(Gutek) #3

Nie ten dział przenoszę

(Sitemaster) #4

Admin i moderator wie z jakiego ip piszesz na forum. Nie powinni takich informacji ujawniać, ale z tym różnie jest zwłaszcza na małych forach.

Zwykły user teoretycznie nie ma możliwości zdobycia twojego ip.

Wyjadacz jednak może go zdobyć na dziesiątki sposobów np uzyskać od modka lub admina, wykraśc korzystając z ewentualnych luk w skrypcie forum, nawiażując z tobą połączenie na gg lub innym komunikatorze.

(Kutar 0) #5

Ewentualnie admin mógł zainstalować jakiegoś moda, który wyświetla adres IP z jakiego post został pisany lub z jakiego user się rejestrował/logował.