Bezpieczeństwo telefonu po zrobieniu root'a

Witam, jakiś czas temu wykonałem root’a swojego telefonu (huawei ascend g 300; android 4.0.3) za pomocą poniższej aplikacji

http://www.dobreprogramy.pl/Kingo-Android-Root,Program,Windows,51394.html

Czy mogę bez obaw o swoje bezpieczeństwo logować się na nim na swoje konta?

Jestem wyposażony w antywirusa 360 security.

Według mnie spokojnie możesz się logować na swoje konta a w dodatku masz antywirusa 360 security, nie powinno być żadnych problemów.Sam mam roota w telefonie i tablecie od 2 lat i jest wszystko jak najbardziej ok

nie od dziś wiadomo że antywir na androidzie to komercyjna podpucha, jeśli na zrootowany telefon zainstalujesz zainfekowaną aplikacje z poza oficjalnego sklepu google play będziesz miał zainfekowany telefon, mam już androida od 4 lat i jakoś nie widziałem nigdy potrzeby rootowania

@bart86 jeśli nigdy nie rootowałeś telefon z Androidem, to tak naprawdę nigdy go nie używałeś :stuck_out_tongue:

a co niby takiego daje rootowanie?

moje hasła mają zostać u mnie wolę nie kombinować, już znam takich co mieli wirusy wysyłające po 10zł, kasa na koncie im topniała szybciej niż suchy lód na Saharze

@bart86

 

Root daje ci większy dostęp do telefonu. Dzięki niemu możesz zoptymalizować urządzenie (np. wywalając fabryczne appki operatora, typu np. Orange World, Dzwonki T-Mobile), zainstalować modyfikacje (tuning), podkręcić nieco urządzenie itd.

Poza tym nie masz też czego się obawiać bo aplikacje korzystające z roota zawsze pytają o pozwolenie Super-Usera.

 

Instaluj Aplikacje z głową (nie byle czego) to będziesz bezpieczny i nic ci nie zaszkodzi.

Kieruj się Opisem appki, nazwą, opiniami społeczności i screenami, a nie samą nazwą, jak na pewno robią to “ci” zawirusowani których już znasz.