Bezpieczeństwo w aplikacjach android

Witam

Mam dylemat co do aplikacji na androida.

-Czy korzystanie z np. aplikacji ING jest bezpieczne?

Czy np. Nie wylogowując się a z aplikacji jest szansa podsłuchu, sniffingu?

Czy połączenie jest szyfrowane?

-To samo pytanie do facebooka, jak się nie wylogujemy, i zostawimy go w tle, to jest jakieś ryzyko?

  • Czy aplikacje z google play typu secure vpn, itp. Zwiększają bezpieczeństwo?, czy to tylko ‘bubel’ a nie VPN
  1. Instalacja aplikacji spoza sklepu jest niebezpieczne, bo nie akceptujesz wtedy uprawnień.

  2. By wyłączyć aplikację, to musisz to zrobić z menadżera zadań - u mnie trzeba przytrzymać środkowy klawisz

 

Jak VPN ma zwiększyć bezpieczeństwo? Co innego np. tunelowanie, ale VPN?

tak aplikacje typu ING są bezpieczne

te aplikacje przy wyłaczeniu wymagają wylogowania lub same się wylogowują

jeśli bank zrobił aplikacje w taki sposób aby połączenie było szyfrowane to tak, myśle że to standard i można się tego spodziewać

jeśli chodzi o niewylogowanie z fb to sytuacja taka sama jak na komputerze, zostaje ciesteczko które trzeba by przejąć a to juz nie jest takie proste bo trzeba albo się włamać albo mieć fizyczny dostęp do telefonu, a nawet przejęcie ciasteczka niczego nie gwarantuje

aplikacje, które tworzą bezpieczny vpn szyfrowany zwiększają bezpieczeństwo, zależy czy im ufasz, wszystkie dane przechodzą wtedy przez serwery, z którymi apliakacja się łączy a te serwery mogą przejąć wszystko to co do nich wpadnie, czy to robią się nie dowiesz

przedewszystkim trzeba zwracać uwagę na uprawnienia aplikacji przy jej instlacji, wczoraj chyba można było przeczytać o grach które wykradały hasła do fb, normalnie gra nie wymaga takich uprawnień

sam widziałem aplikacje latarki, które wymagały uprawnień do ksiązki adresowaj i wielu innych rzeczy, po co nie wiem i wolałem jej nie instalować

@bart86

Czyli włamanie z przejęciem sesji na przeglądarce czy tam aplikacji fb jest możliwe ale mało prawdopodobne.

Ale nawet ze zdalnej lokalizacji jest to możliwe?

Akurat gier czy badziewarskich aplikacji to nie mam. Wszystko ściągam z Google Play.

Ale do przelwu w aplikacji np. To lepiej używać internetu z karty SIM,

Dobrze mówie?