Bezpieczeństwo w sieci!

Ochrona komputera:

Aby chronić skutecznie swój komputer musisz mieć zainstalowane:

  1. Program antywirusowy;

  2. Firewall = zapora ogniowa;

  3. Program antyszpiegowski;

  4. Bezpieczną przeglądarkę Internetu;

  5. ANTYWIRUSY:

> Shareware:

> Inne shareware:

Do tego codziennie skanuj swój komputer jednym ze Skanerów On-Line!

  1. FIREWALLE:

> Freeware:

> Shareware:

  1. ANTYSZPIEGI:

> Freeware:

  • Rezydentne:
  • Na żądanie:

> Shareware:

(Instaluj je na samym końcu – po zainstalowaniu wszystkich innych programów w komputerze!)

  1. BEZPIECZNE SURFOWANIE:

Dla tych, którzy wciąż używają Internet Explorera, Internet staje się nieprzyjemnym miejscem. Wyskakujące okienka pop-up, programy szpiegujące spyware/adware oraz wirusy przedostające się przez jego marne zabezpieczenia czynią życie użytkowników trudnym i kosztownym. W IE brak jest dostępnych gdzie indziej innowacyjnych rozwiązań, czyniących Sieć szybszą, dostępniejszą, pożyteczniejszą i bezpieczniejszą.

Na szczęście istnieje możliwość wyboru dzięki dostępnym dziś innym darmowym przeglądarkom takim jak: Opera, Mozilla, Mozilla Firefox i inne. Każda z nich jest bezpieczniejsza i przyjemniejsza od Internet Explorera.

Masz więc wybór. Ja już zmieniłem przeglądarkę! Czemu Ty nie miałbyś sam wypróbować innej, lepszej przeglądarki?

Używasz IE? Powiedz>>> NIE! <<<

Jeśli nadal masz problem z komputerem a w/w programy nie wykryły nic:

Przeskanuj komputer programem HijackThis i zapisz loga z tego programu (save log), a potem wklej jego treść na forum dobreprogramy i poproś o sprawdzenie go.


Jeśli Twoim zdaniem brakuje jakiegoś linka (lub ciekawej propozycji) to prosze o info na PW to dodam/uzupełnię (głównie chodzi mi o linki do stron z najbardziej znanymi dobrymi programami). Dzięki. Pozdrawiam.

Zapomniałeś wspomnieć o jednym - Twoje porady dotyczą tylko Windowsa.

Wszystko, a nawet lepiej opisane , jest wdziale Bezpieczeństwo i logi HijackThis :smiley:

po co takie zestawienia ? - każdy ma swoj rozum i zabezpieczy komputer według własnego uznania druga sprawa podobne tematy juz były i po co to powielać . Jest wyszukiwarka i to nie jedna w necie i każdy sobie znajdzie to co bedzie uznawał za stosowne.

Dlatego zmieniłem linka na download opery z vortalu.

Większość z tych rzeczy jest podana tu:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=23036

Jak masz coś nowego, to dopisuj tam :slight_smile: