Bezpieczeństwo Windows 7 po zakończeniu wsparcia

Witam

Zastanawiam się nad bezpieczeństwem Windows 7 po zakończeniu wsparcia które będzie niebawem. Myślę o migracji do Windows 10 żeby spokojnie przeglądać neta czy logować się do banków ale czy te obawy są słuszne? Może od razu po zakończeniu wsparcia system nie będzie dziurawy? :wink:

System nie, ale w pewnym momencie producenci oprogramowania mogą stwierdzić, że nowe wersje ich produktów nie będą działać pod W7 (np. przeglądarki). Z kolei MS na pewno wypuści kartki bezpieczeństwa, jeśli podatność w systemie będzie na poziomie krytycznym (jak WannaCry i Windows XP).

Na razie nie ma o co kruszyć kopii. Ale co będzie za rok, czas pokaże. Ogólnie należy zacząć oswajać się z myślą, że W7 odchodzi na emeryturę. Leżenie na podłodze, tupanie nóżkami i krzyczenie “nie, nie!” niczego nie zmieni.

A do bezpiecznego przeglądania internetu i korzystania z bankowości polecam Linuksa :wink:

3 polubienia

Jakiego Linuxa? Trochę się gubię w tych dystrybucjach, tym czy to LTS czy nie, na ile ma wsparcie itd :wink:

Kolega zażartował z tym bezpieczeństwem linuxów. Jedyna różnica polega na tym że użytkowników tego drugiego jest mniej więc i o zagrożeniach mniej słychać
1 polubienie

Kolega wiki ma ogromny ból czterech liter, że coś jednak może być bezpieczniejsze niż wiodący system operacyjny, więc w panice szuka po sieci linków do egzotycznych “linuksowych wirusów”, aby tylko potwierdzić swoją - z góry błędną - tezę.

A jaka dystrybucja? Nie dam się wciągnąć w tą dyskusję :wink:

Kolega ma widocznie jakąś wiedzę by bajek nie pisać.

To kolega nie pisze, bo wiedza z magla to nie wiedza.

Każdy sądzi według siebie. Brak argumentów więc pyskówka. Nudzisz.

“bezpiecznie logować do banków” będzie można. Tylko łatwiej będzie złapać syf. I po jego złapaniu już bezpiecznie nie będzie. Początkowo nie będzie to takie proste. Ale z biegiem czasu będą powstawać coraz trudniejsze do wykrycia dziadostwa. Aż Windows 7 spadnie poniżej 5%, to wtedy nagle nastąpi spokój :smiley:

Za kilka lat będzie też problem z bankami, pocztą itd, bo portale przejdą na mocniejsze szyfry, ale schannel pozostanie stary.

1 polubienie

Twój nick powinien być inpotent bardzie by do ciebie pasowało :wink:

Następny" inteligentny inaczej"