Bezpieczeństwo - Wybór Programów

Antywirus (najlepiej Kaspersky 8 Internet Security), włączonego Windows Firewall, bądź zaporę z AV (o ile jest lepsza), Spybot - S&D, HJT (bądź ComboFix, ale ja polecam HJT, ponieważ na stronie domowej znajduje się ‘Log Checker’, który sprawdzi Twój log) + bycie ostrożnym, aktualnym, oraz regularnie skanować (nie zaczęsto, aby się nie zamulił)

Nie wiem dla czego tak jest w każdym bądź razie skoro tak było na twoim kompie to najlepsza rada to taka abyś sam próbował coś dopasować. Masz listę która Twoim zdaniem jest godna uwagi więc teraz próbuj. Pamiętaj, że każdy użytkownik ma swoją opinie bo ten program mu sie akurat sprawdził i go poleca u Ciebie może być na odwrót.

Czegoś nie rozumiem.Proponujecie Kaspra,Noda i jeszcze polecacie skanowanie spybotem.Przecież te płatne programy mają usuwać spyware,tojany,słowem wszelki syf.To po co jeszcze dodatkowo obciążać kompa innymi aplikacjami?Jak miałem pandę(demo,sam antyvirus bez firewall`a) to spybot i terminator nic nie znajdowały.Przecież wszystkie płatme programy antywirusowe mają usuwać wszystko(malvare,adware,trojany i wszystko co sie rusza i nie ucieka).Jak na moj gust absurdem jest kupowanie Kasperskiego(czy innego pakietu zabezpieczającego) i posiłkowanie sie spybotem na przykład.On ma usuwać wszsystko,jeśli tego nie robi nie wart jest nawet połowy pieniędzy.Przecież,do cholery,człowiek po to kupuje pakiet zabezpieczający,by miec jeden,w miare dobry,program.A nie sto aplikacji.A potem naród sie dziwi,że mu coś muli kompa.

Kaspersky zamula, ale jest jednym z najlepszych antywirusów.

Ja polecam NOD32 oraz firewall Kerio.

Całkiem niezły jest też Kaspersky i wcale nie zamula systemu przynajmniej mi (ja go kiedyś używałem bo teraz od dłuszego czasu NOD32)

A jeśli chodzi o firewall to Kerio lub włączona zapora windows’a

Wg mnie wybrales nie najlepsza konfiguracje.

Radzilbym Tobie taki zestaw:

AV: Avira AntiVir Premium (lub free ale bez skanera malware&spyware)

Firewall software’owy: Online Armor Free z ochrona HIPS (lub platny) lub Comodo FP z Defense+

Anti-spyware: SUPERAntiSpyware PRO (wersja platna posiadajaca skaner spyware w czasie rzeczywistym)

Piaskownica dla podejrzanych programow/przegladarki: SandboxIE (free)

Do tego jeszcze jakis dobry program do robienia obrazu dysku i masz super bezpieczny komputer.