Bezpieczeństwo - Wybór Programów

Witam

Mam taki problem wiele razy mnie atakowały programy typu Ad-aware czy rookkit

Jakiego oprogamowania użyc żeby tego uniknąć ?

Testowałem : Nod’a , Nortona , Kasperskiego , Trojan Removera , Ad-Aware , Spyware Doctor

i zawsze przechodziło i mnie infekowało jakiego zestwu programów uzyć żeby czuć się bezpiecznie ??

Ad-aware to program, nie szkodnik :wink: zapewne chodzi Ci o jakieś reklamiarze typu adware.

Pewnie oglądasz jakieś brzydkie strony, albo ściągasz warezy że wciąż Ci się komputer infekuje… ale w to już nie wnikam, masz prawo :wink:

W sieci nigdy w pełni nie będziesz bezpieczny, ale zawsze można spróbować :smiley:

A zatem obowiązkowo potrzebujesz antywirusa i firewalla , ja polecam Kaspersky Internet Security 7.0.1.325 PL,

dodatkowo możesz pobrać Windows Worms Doors Cleaner i zablokować porty i z raz w tygodniu (raz na 2 tyg.) skan systemu Spybot Search & Destroy & Ad-Aware 2008.

To jest taki niezbędnik każdego usera windowsa. No i jeśli masz XP to SP3 jest jak najbardziej wskazany :slight_smile:

Skorzystaj z pakietu NIS 2008 w wersji 3 miesięcznej, McAfee Virus Scan lub programu Windows Defender.

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja edytuj.JNJN

nie ma programu żeby tego uniknąć całkowicie ja mam taki zestaw

OutpostFirewallPro_- zapora

Kaspersky Anti-Virus 7.0.1.325 PL- antywirus

Trojan Remover 6.7.1.2536 - przeciwko koniom trojańskim

Windows Defender - przeciwko spyware

Spybot - Search & Destroy - przeciwko spyware

Peer Guardian - http://phoenixlabs.org/pg2/ - zabezpieczyć lokalny komputer przed niepożądaną ingerencją i przeszukiwaniem lokalnych zasobów dokonywanym przez firmy fonograficzne i inne korporacje. Aplikacja blokuje pakiety TCP/IP przychodzące od numerów IP, które zostały rozpoznane jako należące do organizacji walczących z piractwem w sieciach P2P.

mniej buszowania po stronach

Tak warez i strony z crackami to u mnie podstawa wkońcu nikt nie chce płacić za oprogramowanie keszu

a tak ogólnie to Przy chodzeniu po necie mnie to infekuje

Dodatkowo w takim razie zainstaluj PeerGuardian (większa anonimowość).

Zainstaluj jakiś program, który będzie blokował skrypty na stronach WWW np. w outpost firewall 2009 jest taka opcja :slight_smile:

Ja używam bezpłatnego avasta i zapory Windows koniecznie zaopatrz się o sp3 na dodatek posiadam 2 zaporę na liveboxie żaden śmieć się nie przeciśnie. Nieznajomym stronom ufaj tak jak kobiecie. rozumiesz :smiley:

in2dex , Tobie radzę przeskanować dla pewności jakimś skanerem online czy nic nie masz :stuck_out_tongue:

zapora windows to nie zapora :stuck_out_tongue: ona nic nie daje, bo tylko jeśli jest połączenie wychodzące to ona się pyta, a jak ktoś się chce włamać to ma drogę wolną (tak czytałem). A avast lepiej zmień na avirę lub avg. Oczywiście to są moje dobre rady, których nie musisz słuchać, ale ja chcę tylko dobrze :wink:

Ja używam Ad-aware i KIS 8 i nie mam żadnych problemów polecam to ooprogramowanie :slight_smile:

zapomniałeś o mojej zaporze na livebox :] więc co nie jedna zapora to nie dwie :slight_smile:

avasta mam kupę czasu wiele razy mi skórę ratował miałem i inne antyviry to od razu del avast wypruje mi wszystko :slight_smile:

Nie przesadzajmy aby porównywać ten program z Ad-aware. Różnica jest kolosalna na korzyść tego drugiego.

Testowałem sporo tego sprzętu, Na dobre kompy (orientacyjnie od 512MB w górę) BARDZO polecam następujący darmowy zestaw:

Antywirus: Avast

Antyspyware: Spybot search and destroy

Firewall: Sunbelt.

Na słabsze:

Antywirus: Avira

Antyspyware: Spybot lub AVG

Firewall: Sygate

Niestety znakomity firewall Sunbelt chyba ciągle nie ma wersji pod vistę. Można wtedy spróbować nieco denerwującego Comodo albo prostego Sygate.

Pozdrawiam!

Dobra wybrałem taki zestaw

-NIS 2008

-Ad-Aware

-Spyware Doctor

-Trojan Remover

Mogę jeszcze coś dorzucić ( Byle nie kaspersky bo on zamuli kompa mi )

Oczywiści Ad-aware plus Spyware doctor non stop Skanują w czasie rzeczywistym

Prawda była taka że wczoraj uzyskałem pomoc na tym forum wszystko wyciściłem jak kazali. Po 30 minutach zrobiło się to samo. Więc teraz po formacie chce żeby ten system minimum z 6 miechów postał :stuck_out_tongue:

P.S. Proponowano mi zestaw Nod 32 + Outpost Firewall Pro 2009 + Ad-Adware i pisali że będzie G.I.T co wy na to ??

NOD dobry wybór tylko po wgraniu ustaw w opcjach bo fabrycznie jest ustawiony na najniższe lekki dla systmu polecam ci tego noda - NOD32 2.70.39 PL + do tego Outpost Firewall Pro v4.0.1025.7828 (700) (PL) wszystko znajdziesz w GOOGLE

Trojan Remover 6.7.1.2536 - przeciwko koniom trojańskim

Windows Defender - przeciwko spyware - jak masz legalny system bo sprawdza legalność przy instalacji

Spybot - Search & Destroy - przeciwko spyware

i na koniec jeszcze to

Peer Guardian - http://phoenixlabs.org/pg2/ - zabezpieczyć lokalny komputer przed niepożądaną ingerencją i przeszukiwaniem lokalnych zasobów dokonywanym przez firmy fonograficzne i inne korporacje. Aplikacja blokuje pakiety TCP/IP przychodzące od numerów IP, które zostały rozpoznane jako należące do organizacji walczących z piractwem w sieciach P2P.

Nie uważam Noda za zbyt dobrego av, nie muli, ale z wykrywalnością nie jest zbyt dobrze. Polecam f-secure antivirus (spoko av, wykrywalność większa od kaspra, ponieważ 1 z 4 jego silników to kasper), albo avire premium. Posiadam outposta 2009 i mogę go polecić, u mnie świetnie współpracuje z avirą, lecz wersja 2009 nie jest jeszcze po polsku. :slight_smile: Uważam jednak, że równie dobry będzie comodo firewall pro, który jest za free, lecz nie ma zaawansowanych funkcji jakie są w outpoście np. blokowanie skryptów i reklam, blokowanie niebezpiecznych stron itp. :wink:

Jeżeli Kaspersky zamuli Ci kompa to nie wiem co w tym zestawieniu robi NIS. Jest to program o wiele bardziej pochłaniający zasoby systemowe. Pamiętaj, że są skanery AV-online do których są linki na głównej stronie DP.

Nie wiem jakim cudem ale KAV zawsze zamulał mi bardziej kompa od NIS’a

Ostateczny skład Programów Które Wybrałem :

-Nod32 3.0

-Outpost Firewall 2009

-Ad-Aware 2008

I to chodzi w czasie rzeczywistym

-Spyware Doctor

-Spybot - Search & Destroy

-Trojan Remover

To czeka wrazie ataku

Ja polecę zestawienie:

Outpost Firewall

Avira Antiwir Premium

Ad-aware 2008

SuperAntispyware Professional

  • wspieranie się Hijackiem i Deckardem. Ponad to CCleaner