Bezpieczestwo danych, a właściwie "bezpieczeństwo"

Loguję się na konto Google, otrzymuję info “w celu bezpieczeństwa bla bla bla na email został wysłany kod weryfikacyjny”. Wpisuję. Następny komunikat “w celu bezpieczestwa bla bla bla podaj swój numer telefonu”. Nie podaję i klikam “wypróbuj inną metodę”. Pokazuje się znowu to samo, i tak w nieskończoność.

Wygląda na to, że Google wymusza podawanie numerów telefonów.

Nie wiem, co jest dla mnie bardziej niebezpieczne: strata anonimowego konta, na którym wyszukuję tylko informacje w google, czy też podanie swojego numeru telefonu, który zaraz wycieknie z Alphabetu, bądź zostanie w inny sposób przeciwko mnie wykorzystany?
Hę?

Pytanie na czym bardziej Ci zależy: na prywatności czy na wyszukiwarce informacji, których pełno w internecie? Podejrzewam, że na tym pierwszym - zwłaszcza, że wyszukiwanie w Google po zalogowaniu się na profilowane konto użytkownika to nie najlepszy pomysł (bańka informacyjna).

Co masz na myśli?

A o co pytasz?

O to…

Podaj i tryle. Ja mam podany i mam spokój. Nic i nikt nie wydzwania i nie wysyła reklam SMS. Także spoko, nie musisz się martwić.

A z jakich przeglądarek korzystacie, jeśli nie z Chrome?

Ja używam Startpage, które wyszukuje w Google, ale anonimizuje wpisy.

Wyszukiwarka internetowa =/= przeglądarka internetowa :smiley:

I jeszcze ten link:

Polecam odświeżać go sobie co jakiś czas, nie tylko ze względu na wyszukiwarki. W ten sposób np. poznałem nowy VPN, z którego aktualnie korzystam i jestem bardziej niż zadowolony :slight_smile:

1 polubienie

Tak, wiem. Ale Google i Chrome = Alphabet. Co mi da prywatność na poziomie wyszukiwarki, jeśli Google i tak będzie wiedział co wpisuję do Chrome’a.

Kolejna sztuczka googla: https://myaccount.google.com/inactive
Domyślnie miałem ustawione 3 m-ce.

Dlatego warto podejść kompleksowo i podziękować Wujkowi Google w każdej możliwej dziedzinie :wink:

Aktualnie Google utrzymuje moją skrzynkę (ale nie najważniejszą), trochę plików na Google Drive (zaszyfrowanych) i Androida na smartfonie. Reszta usług Google nie jest już mi do szczęścia potrzebna. Niedługo z plikami uciekam do pCloud. Do skrzynki wpada najczęściej spam i korespondencja od mniej ważnych dla mnie usług, a Android na razie zostaje (chociaż staram się mu maksymalnie utrudniać życie). Na YT i Google Translate wchodzę anonimowo - a przynajmniej tak mi się wydaje :wink:

1 polubienie

Dzięki gom1. Ale przy takich kompleksowych listach zawsze zastanawiam się, czy gdzieś za tego typu projektami nie stoją inwestorzy w rodzaju Alphabetu lub Microsoftu :wink:

Tylko odcięcie się od sieci da Ci pewność :wink:

Tak, ale zawsze można zminimalizować. :wink:

Ja zakładałem konto przez sklep play i nie musiałem podawać numeru telefonu, ale Google żądało go po zalogowaniu na YouTube czy Gmaila, ale mogłem później usunąć i dodać pomocniczy adres email