Bezpieczna alternatywa dla Skype


(invader92) #1

Witam.

Temat mojego postu myślę, prowadzi do bardzo prostych wniosków. Chciałbym was bowiem zapytać, czy znacie / czy istnieje jakaś sensowna alternatywa dla programu Skype, która umożliwia na prawdę bezpieczną, przynajmniej głosową, komunikację dla dwóch osób (więcej niż dwóch bardzo mile widziane, aczkolwiek nie wiem czy realne).

Czy jest ktoś w stanie wymienić taką aplikację?

Dziękuję z góry za pomoc i zainteresowanie tematem.

Pozdrawiam.


(Bogdan_G) #2

Nie korzystałem jeszcze, bo nie potrzebowałem, ale, jak się ma konto pocztowe email - gmail i druga osoba gdzieś, i trzecia, ma też gmail, to można być na czacie i nawet prowadzić video rozmowy, tylko potrzebna jakaś wtyczka no i mieć kamerki internetowe. Poczytaj o tym.


(camper) #3

http://www.dobreprogramy.pl/szukaj.html?q=WebRTC, m.in.: http://www.dobreprogramy.pl/Firefox-22.0-z-pelna-obsluga-WebRTC,News,41323.html

Czy standard jest w pełni bezpieczny? Hmmm… Nie wiem.


(system) #4

Takich aplikacji-komunikatorów “bezpiecznych” w ogóle nie ma! Zależy jeszcze, co przez to “bezpiecznych” rozumiesz. Alternatywą dla Skype, jaką ja i moje koleżeństwo używamy, jest aplikacja ooVoo : http://www.dobreprogramy.pl/ooVoo,Program,Windows,13263.html

Czy “bezpieczna”? Nie wiem.


(invader92) #5

No tak, trochę nie sprecyzowałem. Coś, co przez bezpieczeństwo oznacza respektowanie prywatności użytkowników niż google czy microsoft.


(system) #6

Nie ma komunikatorów respektujących prywatność! Z prostego powodu. Sieć światowa to domena publiczna.