Bezpieczna prędkość wentylatora CPU

Witam. Jaka jest największa bezpieczna prędkość boxowego wentylatora procesora Intel Pentium

Dual Core E2160? Pytam bo niepokoi mnie prędkość obrotów mojego wentylatora. Ostatnio kręcił się

w granicach 1450 RPM. Czy to dużo, jak na boxowy wiatrak?

Chyba nie dużo bo mój się kręci 2576 RPM ;] też box.

Wiesz ja bym się martwił jak by spadły poniżej 800 … wtedy zabezpieczenia Biosu powinny zadziałać … Szukałem ale nie umiem znaleź jakei powinny być maks … ale średnio co znalazłem to 1300 …

u mnie kręci się po 3000RPM a raz na drugim kompie dodatkowy wiatrak kręcił się 7000RPM :expressionless: a jak go lekko nacisłem to było 5000 :stuck_out_tongue:

Wentylator czym ma szybsze obroty tym jest głośniejszy więc najlepsze są obroty około 2000RPM- 2500RPM

U mnie wiatrak na procku kręci się 3000RPM i jest niesłyszalny…bo zagłusza go wentyl od grafy, który się kręci 570RPM, więc nie zawsze szybsze jest głośniejsze. :wink:

U mnie boxowy od E2160 kręci się średnio 2150.

No więc mogę być spokojny. Bałem się, że wiatrak może się uszkodzić przy tak dużych prędkościach, ale skoro

u was chodzi jeszcze szybciej. W programie do monitorowania napięcia, temperatury itp prędkość obrotów

wiatraczka pokazywało na czerwono, co oznaczało, że działa on poza dopuszczalną bezpieczną wartością i wiatrak

może się uszkodzić. Ale dzięki za pomoc. Będę mógł więcej podkręcić procka i nie obawiać się uszkodzenia wentylatora.