Bezpieczna temperatura procesora Intel Core i7-6500U?


(przemek1234) #1

Witam.

Procesor Intel Core i7-6500U w moim laptopie Lenovo Yoga 500-14ISK osiąga przy zwykłej pracy max. ok. 64 stopnie (min. jest ok 40). Przy intensywnej pracy (np. VM) osią max. ok. 74 stopnie.

Czy takie temperatury są dla tego procesora bezpieczne? Sama obudowa laptopa jest czasami od spodu dość gorąca. Czy ma to znaczenie czy może liczy się tylko temperatura CPU?


(maxiixi) #2

Moim zdaniem 36-40 max podczas przeglądania stron www np.youtube, forum itd jest ok a co do 74 to chyba norma przy obciążeniu laptopa .

Nie proponuje wymiany pasty termo przewodzącej itd bo o ile pamiętam to Lenovo ma 1 rok (+/-) i może być na gwarancji więc możesz spróbować podkładki chłodzącej pod laptopa może zbije kilka stopni w dół .


(pocolog) #3

74 stopnie w stresie, w laptopie, to chyba całkiem przyzwoita temperatura. Laptopy nie mają takiego wydajnego układu chłodzenia jak PC.


(kowgli) #4

W laptopie to normalne temperatury. Bywa, że jest i 90 :slight_smile:


(Gajwer) #5

Są to normalne temperatury dla tego procesora.


(Odyniec_Stary) #6

Specyfikacja określa max 100 stopni. Nie masz się czym martwić.


(przemek1234) #7

Dzisiaj podczas gry w Rocket League temperatura wskazywana przez HWMonitor wyniosła max. 94 stopnie. To chyba trochę dużo. Z obawy przez uszkodzeniem CPU usunąłem tę grę. Czy takie temperatury mogą zaszkodzić laptopowi?


(pocolog) #8

Procesor ma zabezpieczenie przed przegrzaniem. Kiedy osiągnie zbyt dużą temperaturę to wyłączy komputer.