Bezpieczne usunięcie Ubuntu (+Win7) JAK?

Witam,

na moim laptopie mam Windows 7 oem zainstalowany na dysku C. Mam jeszcze D i E. Postanowiłem zainstalować sobie ubunciaka 9.10. Zrobiłem nową partycję 5gb i zainstalowałem na niej Linux. Wszystko ładnie, pięknie (Grub 1,97 beta4) daje możliwość wyboru, systemy działają. Teraz chciałbym się jednak pozbyć Ubuntu. Wiem, że nie można tak po prostu formatować partycji Ubuntu (nie jest ona widoczna w ‘‘komputer’’ ale w zarządzaniu dyskami widoczna jest jako ‘‘partycja podstawowa’’) gdyż nie będzie bootowała mi się siódemka. Jaki jest bezpieczny sposób pozbycia się Ubuntu, żeby potem wszystko ładnie grało z W7?

Przywróć bootloader Siódemki a następnie usuń partycję z Ubuntu.

a w jaki sposób przywrócić bootloader w7?

Dodane 31.01.2010 (N) 18:06

ok udałao mi się przywrócić bootloadera w7 (nie ma gruba i uruchamia się tylko w7) ale teraz czy mogę usunąć partycje tam gdzie jest ubuntu? nie ma jej w “komputer” ale jest w zarządzaniu dyskami i jest tylko możliwość jej usunięcia. Czy to nie spowoduje jakiś problemów? :slight_smile:

Po przywrócenia bootloadera spokojnie możesz usunąć partycję z Ubuntu. Możesz to zrobić korzystając z narzędzi systemowych (zarządzanie dyskami) lub też ściągnąć jakiś program do partycjonowania dysku i w nim usunąć tą partycję.

Ok, dzięki wszystko chodzi :slight_smile: