Bezpieczne usuwanie sprzętu

Mam problem z bezpiecznym usuwaniem sprzętu. Mam od tego ikonkę w pasku zadań. Kiedy chce odłączyć urządzenie (pendrive lub dysk przenośny) to każę usunąć bezpiecznie sprzęt za pomocą tej ikonki. Niestety, pomimo tego, że pokazuje się dymek informujący że usunięto sprzęt, pendrive/dysk dalej pracują. Co można z tym zrobić?

Po prostu zapisujesz prace wykonaną na pendrajvie i odłączasz go

Na XP to elegancko działało, tutaj są problemy, chciałbym coś z tym zrobić :stuck_out_tongue:

Heh, też to zauważyłem. Dysk na usb/esata po bezpiecznym usunięciu dalej pracuje, w xp głowice się zatrzymują. Pendrive dalej mryga, w xp całkowicie pomarańczowa dioda gaśnie.

Ta funkcjonalność została dodana wraz z vista i nawet pracownicy m$ na oficjalnym forum są bezradni.

Dopiero po uśpieniu systemu odetnie się zasilanie do urządzeń.

Nie wiem dlaczego nikt tego w redmond nie naprawi, czyżby jakaś zmowa producentów sprzętu z m$? Dodajcie taką funkcjonalność do systemu to ludziom dyski będą padać po gwarancji i kupią nową.

Mam identyczny problem w “Siódemce”. Po podłączeniu PenDrive’a lub telefonu komórkowego i próbie bezpiecznego usuwania, urządzenia nadal pracują. Kiedy za każdym razem odłączam telefon podczas pracy, wyświetla się komunikat iż dane mogły zostać utracone, a sam telefon działa mozolnie. Obawiam się, że mogę w ten sposób uszkodzić kartę pamięci. Czy na dzień dzisiejszy ktoś się orientuje jak można naprawić ten problem?

Hmm…wszystkie aktualizacje macie ściągniętę? Ja osobiście korzystam z Windowsa 7 Professional x64 z MSDN AA oraz z Windowsa 7 Ultimate x64 na żadnym z ww. systemów nie mam takowych problemów (czasami nie chce mi odłączyć jednego pendrive’a, ale on jest z U3 i czasami po prostu jakaś aplikacja jeszcze działa - po wyłączeniu wszystko jest OK).