Bezpiecznie kupowanie na tablica.pl

Witam!

Czy wie ktoś jak bezpiecznie kupować na tablicy gdy mieszka się w innych miastach , bo np na allegro ma się ochronę , a na tablicy nawet nie udowodni się , więc jeśli sprzedający nie wyśle , to już nie wesoło.

Ja zawsze proszę o najpierw o nr konta wraz z danymi a nastepnie o skan dowodu jeśli dane się zgadzaja mam pewność ze sprzedawca nie jest wirtualny i zawsze można go pociągnąc do jakiejś odpowiedzialności. Mozesz tez sie dogadać żeby wystawił na allegro. Uważaj na oferty tanich produktów typu samsung Galaxy s3 za 900 zł. Ostatnio kupowałem nowy telefon i dużo tego typu ofert jest. Jak tylko prosiłem o skan dowodu to kontakt sie urywał.

Możesz poprosić sprzedającego o wystawienie przedmiotu na allegro. Jak tak miałem kilka razy że sprzedający sam proponował takie rozwiązanie.

“mario99228” no gratuluję jeżeli ktoś przysłał ci skan własnego dowodu. Na rozgarniętych ludzi musiałeś trafiać.

Twoja taktyka się nie sprawdzi, jeśli kupujesz coś od niepełnoletniego, powiedzmy 16-17 lat, który nie ma jeszcze konta w banku i chce to załatwić albo przekazem pocztowym, albo na konto matki/ojca/siostry/brata czy innego krewnego.

Proszenie o wystawienie na allegro jest chyba najbezpieczniejsze, jeśli nie bawi Cię odbiór osobisty na drugim końcu Polski :stuck_out_tongue:

Ja praktykuje zakup za pobraniem. Za dopłatą bodajże 5 zł możesz przy listonoszu otworzyć i sprawidzić paczkę. Jeżeli przedmiot się nie zgadza listonosz zabiera paczkę i ją odsyła.

Musisz tylko pamiętać, żeby sprzedawca zaznaczył przy nadawaniu, że daje możliwość sprawdzenia paczki. 5 zł to nie majątek :smiley:

Na podobnych ogłoszeniach do tablicy też jest ryzyko, czytając warunki bezpieczeństwa i zalecenia doradzają min sprawdzanie profilu na fejsie.

Sprawdzenie profilu na fejsie… Co to za dziwny sposób weryfikacji tożsamości? :lol:

Taki sobie dodatkowo założyli :slight_smile: masz tylko pewności, że nie jest to fikcyjne imię i nazwisko.

Pewność? Nazywasz podanie profilu na facebooku pewnością, że założone tam konto nie jest fikcyjne? Proszę Cię… #-o

Wracając do tematu: bez skanu dowodu (którego wg prawa za bardzo nie masz prawa chcieć), albo bez wystawienia na allegro nie będziesz miał żadnej pewności, że transakcja będzie prawidłowo przeprowadzona.