Bezpiecznie?

(system) #1

Chciałem szanownych koleków i koleżanki zapytać się, czy jestem bezpieczny w sieci używając zestawu: Avast!, Outpost Firewall 1.0.1, Ad - Aware, Spybot 1.4 i MS AntiSpyware? Bardzo proszę o uzasadnienie swoich wypowiedzi.

Z góry wszystkim serdeczne dzięki. :smiley:

(Duch) #2

jeżeli nie odwiedzasz stron XXX i dbasz odpowiednio o stan swojego systemu to w zupełności wystarczy ci to co masz :wink:

(system) #3

Dzięki, DUCH. Trochę się obawiałem Outposta. :smiley:

(aju) #4

bezpieczny hmmmmm :expressionless:

jakby to powiedzieć w sieci nie można być bezpiecznym co prawda masz świetnego firewalla więc o ataki hakerów mozesz być spokojny.

Co to wirów, trojanów i spyware, nawet najlepsze programy nie chronią do końca przed nimi. AVAST! jest dobry ale proponuje instalację chociaż trialów i zmienianie ich co miesiąc. RAczej jak się za coś płaci to jest to raczej lepsze. Zacznij od Nod32, potem kaspersky itd.

Co do ogólnego pytania: w skali x/10, masz zabezpieczonego kompa w 7/10 - wszystko przez antyvira

(Mortus141) #5

Zrub test wejdź na pare (nie polskich)stron xxx i lewymi key-ami,crackami i serialami :badgrin:

(Karolnowiszewski) #6

w sieci nikt nie jest bezpieczny do konca nawet jesli ma najnowsze uaktualnienia i mase programow zabezpieczjacych.

(Zelgadis) #7

firewall jest ok.

ale reszta...

zamiast avasta weź na pół roku F-secure. światowa czołówka.

http://esd.element5.com/demoreg.html?pr ... nguageid=1

na spyware polecam bardziej microsoft antyspyware. dlaczego? bo posiada stałą ochronę. zatrzyma ona spyware zanim ci napaskudzi. F-secure ma adaware pro dodany więc będziesz podwójnie zabezpieczona ale stałej ochrony w adaware pro nie włączaj. troche puszcza.

wymień przeglądarke z IE na bezpieczną. to ogranicza ilość wirusów i spyware do minimum.

pozdrawiam :wink:

(wieszak) #8

Do poczytania o teście antywirósów .

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... highlight=

Zapomniałeś dodać jaki masz system, jakiej przeglądarki używasz i jakie stronki odwiedzasz.

Czytając odpowiedzi innych w tym topiku powinienem mieć zasyfiony komp jak śmietnik. A tu prosze jakoś nie widze go.

Sam używam avasta, spybota, a2, i kerio więc jak widać wszystko za free

I jakoś daje rade.

podpisuje się pod tym co napisał kolega Duch

(Zelgadis) #9

do pierwszego "zonk"

ostatnio ciekawe troyany pocztą chodzą. jeszcze nie dawnloadery ale to kwestia czasu. Avast ochroni? no nie wiem

jak jest f-secure za darmo na pół roku to czemu nie?