Bezpieczny i anonimowy hosting i domena

Witajcie,

W naszym stowarzyszeniu osób uzależnionych od seksu i narkotyków, alkoholu postanowiliśmy stworzyć stronę www i opisywać swoje doświadczenia. Każdy miałby dostęp do strony. Problem jest w tym, że wszyscy boją się zdemaskowania a są to różne osoby na różnych stanowiskach, mają rodziny i dzieci.
Chcemy zarejestrować domenę na osobę prywatną i do tego hosting potrzebny. Lepiej to zrobić gdzieś w Rosji, USA czy normalnie w Polsce ? Co jeszcze mógłbym zrobić(bo jestem za to odpowiedzialny) aby zabezpieczyć dane ludzi co będą tam publikować (adres IP, dane osobowe rejestrującego domenę). Bo muszę ich zapewnić o 100% anonimowości bo inaczej się nie zgodzą i przedstawić fakt jak to zrobię. Pomożecie ?

anonimowość w internecie :sweat_smile:,możesz zrobić hosting u siebie na kompie poprzez hidden service tor wtedy będzie szansa na jakąś anonimowość a normalnie na jakimś hostingu to szans brak.

Nie chodzi mi o tak agresywną anonimowość bo wiem, że to nierealne ale o takie ukrycie danych dla zwykłych ludzi nie dla służb specjalnych czy policji.

Wasze stowarzyszenie jest w jakiś sposób sformalizowane (KRS)? Jeśli tak, to nie wystarczy wykupienie domeny na stowarzyszenie właśnie?

No właśnie nie jest sformalizowane i zarejestrowane.

Nawet taki TOR nie gwarantuje anonimowośc jak ktoś napisze jak sie nazywa ,to nie jest żadna agresywna anonimowość tylko zwykłe zwiekszenie szansy na anonimowość.w internecie zwykłym nie ma szans na żadną anonimowość bo jest śledzenie,wszystko jasne po ip i tzw fingerprintingu przeglądarki i systemu.Tylko jest szansa w tor hidden service.

Problem z Tor jest taki że domeny tam wyglądają tak hhf72hfqonclnskjnccanm89.onion
ale jak ktoś troche ogarnia to może sobie wygenerować domene,jak chcesz moge ci wygenerować domene żeby wyglądała np. tak
siemanohleu83j3d.onion.

wygenerowałem już takie domeny jak:
onetplo2dfd57tvp.onion
onetplwlosi26ygn.onion
newsweekbzjuo2px.onion
youtube2chopxxzu.onion
youtuberhcedanmk.onion

i wtedy adres jest rozpoznawalny i łatwo zapamiętywalny.Do każdej takiej domeny generuje sie klucz RSA.

Z tego co rozumiem to chodzi Tobie o bezpieczeństwo danych użytkowników a nie administratora?

Wtedy po prostu wybierz hosting normalny w Polsce czy europejski nie ma to różnicy [akurat hostingi w USA czy Rosji są bardziej wątpliwe].

  • Nie rozumiem po co poruszać temat torów, jeżeli strona ma być publicznie dostępna.
  • Odnośnie fingerprintów przeglądarek ty jesteś administratorem więc twoja decyzja czy je zbierasz [więc brak problemu]
  • Serwer domyślnie zbiera logi zapytań czyli adres ip i zapytanie z parametrami jak nazwa przegladarki

Jeżeli użytkownik chce zapewnić sobie anonimowość leży to w 100% w jego kwestii

  • Jeżeli chce ukryć swój adres ip niech korzysta z VPN
  • Jeżeli boi się o wyciek maila niech założy oddzielną skrzynkę email
  • Jeżeli boi się o ciasteczka niech używa trybu prywatnego lub dodatków usuwających je automatycznie albo kontenerów
  • Historia przeglądarki tryb prywatny
  • Skrypty śledzące, po prostu ich nie instaluj ale są też wtyczki blokujące jeżeli użytkownik chce być pewniejszy

Jeżeli ty masz serwer/hosting to do ciebie należy decyzja jakie dane będziesz zbierać

Tor-Browser zgrabnie ogarnia drugą część wypowiedzi (poza mailem oczywiście).

Ogólnie możesz zarejestrować domenę u Ruskich, zapłacić kartą przedpłaconą (lub przez paypal, tak by nadawca dostał tylko komunikat, ale bez faktycznych danych danej osoby). Dalej, jeżeli ktoś ma prywatne IP, to logowanie tylko przez vpn, nawet najprymitywniejszy już utrudni dotarcie. Najważniejsze to rzecz jasna konta na portalu i emaile: jeżeli ktoś zarejestruje się na email oficjalny, to nawet głupie “Nowe hasło wysłaliśmy na Twój email, prezes.kowalski@pkn.orlen” dekonspiruje :wink: Nawet mechanicznie może odzyskując hasło “wyciągnąć” go po kilkudziesięciu milionach prób.

Poprosiłbym dobrego przyjaciela (który będzie zwyczajnie dyskretny), żeby zarejestrował domenę i wziął hosting na siebie.

Edit: tu więcej o hostingach szanujących prywatność (i anonimowość):

Anonimowość w sieci to mit. Nie ma, nigdy nie było i nigdy nie będzie w 100% anonimowy. Nawet rzekome anonimowe ankiety są gównoanonimowe.

Nawet Tor nie daje anonimowości