Bezpłatny program do zdalnego sterowania obsługujący UNC

Poszukuję bezpłatnego programu do zdalnego sterowania który podobnie jak Team Viewer obsługuje funkcję Kontrola konta użytkownika (UNC).

 

Team Viewer się mi nie nada ponieważ można go używać bezpłatnie tylko do celów “domowych”. Natomiast ja potrzebuję do zastosowań komercyjnych, do pracy.

 

Jest taki program Remote Assistant i można go używać bezpłatnie do celów komercyjnych ale ten z kolei nie obsługuje UNC.

 

Czy znacie może jakiś inny program?

Raczej nikt nie słyszał o funkcji UNC oznaczającej kontrolę konta użytkownika… może chodzi Ci o:

\nazwa_lub_adres_IP_serwera\nazwa_udziału_sieciowego\nazwa_katalogu\nazwa_pliku.roz

  1. VNC - system przekazywania obrazu z wirtualnego, bądź fizycznego środowiska graficznego.

  2. UAC - User Account Control, Kontrola konta użytkownika 

 

… przy czym w perspektywie dostępu zdalnego najwięcej sensu ma to drugie.

OK częściowo rozwiązałem problem. Użytkownik oczekujący pomocy musi pobrać bezpłatny i uruchomić program ze strony TeamViewer - kliknąć “dołącz do sesji zdalnej”. Program po uruchomieniu jest od razu gotowy do pracy. Natomiast osoba pomagająca uruchamia zwykłego TeamViewera, wpisuje ID i dalej może wybrać opcję zaawansowane i tam wybrać autoryzację Windows podając login i hasło administratora komputera/domeny do którego się podłącza. Ewentualne okienko logowania UNC również będzie widoczne i będzie można w razie potrzeby autoryzować się jako administrator. Natomiast przy działalności komercyjnej należy kupić program i można też stworzyć własne logo w programie do szybkiej pomocy a później uzyskać odpowiedni link do niego od firmy TeamViewer.

  1. Masz refleks :wink:

  2. Team viewer od razu po uruchomieniu nie ma nic wspólnego z autoryzowaniem przez konto domeny / usera Windows.

  3. Ty znowu z tym UNC…?