Bezpośrednia Wymiana Plików | Połaczenie 2 PC

Witam,

Szukam programu pokroju jakiegoś klienta P2P do bezpośredniej wymiany plików między dwoma komputerami. Chodzi mi o to, żeby plik był przesyłany bezpośrednio na drugi komputer, nie tworząc przy tym pliku torrent i wykorzystania trackerów, żeby był dostępny tylko dla tych 2 komputerów a nie dal każdego użytkownika sieci P2P czy programu. Może jakieś tunelowanie, wirtualny LAN czy coś tego pokroju. Kiedyś próbowałem przez TeamViewera ale prędkość jest potwornie niska. Może Hamachi da rade ale średnio wiem gdzie i czy w ogóle jest taka opcja.

Będę wdzięczny za pomoc w poszukiwaniach (ja nic ciekawego nie znalem) :slight_smile: Z góry dziękuje :slight_smile:

Pozdrawiam TB

Pewnie, że da radę. Sam kiedyś tego używałem. W sieci jest pełno poradników np. https://www.youtube.com/watch?v=_v69pqyPXDQ

Dziekuje :slight_smile: Niestety bez konfiguracji Grupy Roboczej nie da rady tego zrobić próbowałem łączyć się między 7 a 8.1 i wymagało logowania na członka WG. Może ktoś zna inny sposób?

A tak w ogóle jak wygląda prędkość przesyłu przez Hamachi? TeamViewer bardzo bardzo wolno transmituje.

Serwer ftp?

Powiem szczerze, że o tym myślałem. Ale kolega mi coś nawkręcał, że na takim zwykłym domowym internecie nie da rady tego udostępnić. Mi się wydaje, że się da tylko jakiś tutorial po polsku byłby bardzo pomocny :slight_smile:

Dziękuje :slight_smile:

Również da radę. I do tego sposobu udostępniania znajdziesz w google poradniki.

Musisz mieć niewspółdzielony zewnętrzny ip bez nat (ew porty muszą być przekierowane na twój pc). Zainstaluj sobie filezilla server, dodajesz użytkownika i łączysz się pod ip i usera z drugiego pc.

Dziękuje, udało się :slight_smile: Na routerze musiałem tylko włączyć strefę zdemilitaryzowana, no i odpowiednie przekierowania IP pododawać.

Mam takie pytanko co do samego działania FileZilla Server. Chciałbym żeby nie uruchamiał FTP ze startem systemu, sam interface wyłączyłem ale usługa działa. Jak przestawiłem usługę na ręczne uruchamianie to niestety program nie potrafi jej uruchomić i muszę uruchamiać ręcznie. Jest na to jakiś sposób?