Bezposrednie laczenie dwoch komputerow w celu przesylania da

Witam,

mam następujący problem, od kilku już dni siedzę na forach etc w celu znalezienia porad odnośnie w/w tematu, bawiłem się w udostępnianie folderów itd, ale nic nie chce działa, dlatego tez wracam się z prośbą o pomoc do Was, czy ktoś mógłby objaśni jakie czynności podjąc, aby połączyc dwa komputery, a mianowicie laptop i stacjonarny połączone z bezprzewodowym routerem, który podłączony jest do routera, który dostałem od firmy aster.

Z góry dziękuje za wszelka pomoc

Wejdź w moje miejsca sieciowe z lewej strony Konfiguruj sieć w domu lub małej firmie. Dwa razy “Dalej” potem wybierasz opcje drugą i “dalej”, wpisujesz nazwe i “dalej”. Teraz wpisujesz grupe roboczą na obu komputerach taką samą :!: W następnym oknie wybierasz pierwszą opcje i dwa razy “dalej”. Gdy zrobisz to na dwóch komputerach wchodzisz w moje miejsca sieciowe “Wyświetl komputery grupy roboczej” (po lewej stronie) i powinieneś mieć tam dwa komputery.Klikasz na jeden i masz pliki udostępnione na drugim. =D>

Ps

Napisz czy działa.

tak też zrobiłem, jednakże komputery nie widzą siebie…

A restartowałeś komputery po moich czynnościach :?:

Jeśli podałeś takie same grupy robocze, to po restarcie powinno już działać :slight_smile:

klauth , na Forum używamy polskich znaków w pisowni, proszę poprawić wiadomości używając opcji Edytuj

Poprawione, jednakże z jakiegoś powodu nie działa alt+c -.-’

a odnośnie komputerów to nadal siebie nie widzą… nawet po restarcie

A próbowałeś \adres_IP drugiego kompa w uruchom ?

Ja tak zawsze dostaję się do udostępnionych plików i jak są udostępnione i komputer włączony to nie ma bata zawsze idzie a w otoczeniu sieciowym rzadko co widać komputer drugi jak jestem z nim połączony.

Witam. Jaki masz antywirusa?

Ja również używam polecenia uruchom i \ip . Zawsze możesz zrobić w ten sposób skrót do komputera na pulpicie. Po otwarciu okna za pomocą uruchom i \ip (miejscu ip oczywiście adres drugiego komputera lub jego nazwa np. 192.168.1.2) przeciągasz ikonkę komputera znajdującą w pasku adresu na pulpit i gotowe.

na obu Kaspersky 2009 albo 8 jak kto woli

ip mają takie samo, nie wiem czy to coś pomoże i czy zadziała wtedy metoda wywoływania przez uruchom

odświeżam

ja mam taka samą sytuację, ale bedzie z tym ciężko. oba kompu mam podłączone do switcha a switch do modemu aster. tutaj jest lipa bo dwa kompy maja rozne IP z klasy publicznej. może ktoś wie jak np skonfigurowac VPN na te dwa kompy?