Bezpośrednie połączenie kablowe?

(eugsiw) #1

Program TuneUp Utilities który mam zainstalowany pokazuje mi jeden problem do rozwiazania mianowicie brak bezpośredniego połaczenia kablowego (używam internetu radiowego wlan) i nie wiem czy ono jest potrzebne w moim przypadku? W menager urządzeń faktycznie stoi wykrzyknik na bezpośrednie połaczenie kablowe.

O ile jest to konieczne jak mogę przywrócić to połaczenie, z kąd pobrać sterownik. Komputer był w naprawie w firmie dostarczającej internet a przed naprawą posiadał taką ikonę w połączeniach sieciowych chociaż był pod nią napis iż połaczenie kablowe jest rozłączone. Mój system to XP Home Edition.

I jeszcze jedno czy to wszystko może powodować zawieszanie sie komputera, po czym obraz ginie i trzeba go uruchamiać w trybie awaryjnym.

(Hitm3n) #2

Takie zachowanie systemu nie jest wg mnie spowodowane tym, że nie ma bezpośredniego połączenia internetowego poprzez kabel. Problem leży raczej gdzie indziej. Zaktualizuj sterowniki do całego sprzętu (strony producentów odpowiednich podzespołów, lub, w przypadku laptopów, strona producenta laptopa).

TuneUp! Utilities pokazuje taki komunikat, bo zazwyczaj połączenie kablowe jest szybsze i stabilniejsze, niż bezprzewodowe, a, że program ma za zadanie polepszać warunki pracy z komputerem, to i komunikaty takiego typu sypie. Nic nadzwyczajnego i przejmować się tym nie musisz. I takiego połączenia "ot tak" nie przywrócisz, jeśli nie będziesz miał dostępu do kabla. Osobiście wyłączyłbym po prostu kartę sieciową do połączenia przewodowego (sam tak zrobiłem i problemów nie mam).