Bezprzewodowa karta sieciowa- jaką wybrać?

Witam.

Potrzebuję Waszej pomocu. Zakupiłem już router do komputera, ale potrzebuję jeszcze kartę sieciową bezprzewodową do 2 komputera. Możecie mi poradzić jaką wybrac?? Ruter najprawdopodobniej będzie stał w 2 pokoju zaraz za ścianą. Chciałbym, aby nie było żadnych problemów z sygnałem/zrywanym połączeniem i inne cuda.

Teraz jeszcze pytanie, bo nie orientuje się w temacie… czy jeśli będę miał w 1 Pc kartę sieciową, a do drugiego będę miał podłącozny router, to będę mógł bez problemu przesyłać między nimi dane?

Jeśli chodzi o sieciówkę to polecam WG311EE od NETGEAR’a. Dobry i stabilny sprzęt. Jeśli chcesz na USB, czego nie polecam, to również gamy tego producenta model WG111EE. Jeśli chcesz coś tańszego to warto kupić ASMAX’a PCI 411 G.

Opisz proszę dokładną konfigurację połączenie, bo z tego co przypuszczam to masz tak: jeden komputer jest podłączony kablem to routera, do którego jest podłączony kabel od modemu i teraz chcesz zrobić tak aby za ścianą komputer z kartą WLAN łączył się z internetem przez router i jednocześnie umożliwiał wymianę (bezprzewodowo) plików w 2 komputerem, który nie ma karty WLAN. Tak? Opisz dokładnie jak chcesz to mieć zrobione.

Pozdrawiam :wink:

A ja tam polecam Tp-Link 551G

CRANK127 , jaki producent i model router’a?

Linksys Router/Modem WiFi WAG200G ADSL mam taki router.

dokładnie tak jak napisałeś. :slight_smile:

To może trochę inaczej… Czego potrzebuję, aby stworzyć w domu bezprzewodową sięć między 2 komputerami i w przyszłości laptopem?? Posiadam neostradę 1mb i zakupiony router.