Bezprzewodowa karta sieciowa PCI Edimax EW-7711In a płyta główna PCI-E

Witam,

 

chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość instalacji karty jak w temacie do złącza, którego obraz załączam?

post-277622-0-68591600-1429601412_thumb.

 

Płyta główna jest na PCI-E ale gość w sklepie mówi, że karta ta będzie również kompatybilna z uwagi na zastosowaną technologię również PCI. Nie znam się, stąd pytam:) Czy moje złącze na płycie głównej na sieciówkę może być na PCI?

 

 

na wiki jest info Formalnie PCI-Express ze względu na topologię Point-to-Point nie jest magistralą i jest niekompatybilne ze zwykłym PCI" 

 

link do sklepu karty

 

https://www.mall.pl/urzadzenia-sieciowe/edimax-ew-7711in?v=589568

 

Dzięki za odpowiedź.

 

 

To co pokazałeś na fotce to zwykłe złącze PCI, karta też ma takie. Więc będzie pasować.

 

Nie sugeruj się tekstami “PCI-E” w opisach płyt itp, bo to markentingowy bełkot mający podkreślić, że oprócz zwykłych PCI posiada PCI-E wykorzystywane do podłaczania karty grafiki.

 

 

U góry fotki jest tył komputera.

Dzięki wszystkim za pomoc. Zatem jutro idę kupić tą kartę z nadzieją, że zasięg będzie lepszy niż na zwykłych USB Wi-fi :slight_smile:

 

Temat można zamknąć.

Gdy wybierasz kartę wifi lub antenę (czy jakiekolwiek urządzenie/antenę do odbioru fal radiowych) warto zwracać uwagę na zysk energetyczny dołączonej/wbudowanej anteny wyrażany zwykle w dBi bo można się naciąć że kupisz coś co wygląda porządnie a ma słabą moc.

Warto przed zakupem porównać zysk energetyczny kilku modeli a w przypadku gdy zmieniasz kartę na inną aby mieć lepszy zasięg warto też porównać z danymi o zysku obecnej karty.

W przypadku tej karty co podałeś link w pierwszym poście będzie to niemożliwe ponieważ masz tam podaną jedynie moc wyjściową wyrażoną w zupełnie innej jednostce (dBm) której nie da się tak prosto przeliczyć na dBi żeby porównać z innymi.

Zaletą jej jest jednak to że masz tam odłączaną antenę na kablu którą możesz ustawić w miejscu gdzie będzie najlepszy zasięg a w razie potrzeby nawet zmienić na mocniejszą.

Mam nadzieję że pomoże ci to podjąć decyzję czy kupić tą czy może lepiej inną kartę.

Pozdro.