Bezprzewodowa myszka do laptopa

czy możecie polecić jakąś myszkę do laptopa, małą bezprzewodową i precyzyjną czy do komunikacji myszki z laptopem można wykorzystać wbudowany w komputerze bluetooth,

ogólnie poleciłbym coś z tego

Osobiście posiadą taką jak poniżej , mam ją już około roku i spisuje się niezawodnie , baterie wytrzymały około pół roku , akumulatorki wytrzymują około 2 miesiące ale wiadomo akumulatorki szybciej od zwykłych bateri pozbawiają się energi , działa z bluetoohem wbudowanym w laptopa.

http://www.komputronik.pl/Myszki/Logite … ,id,48124/

a jak jest z opóźnieniem takiej myszki, czy jest ono odczuwalne ?

czy pozostałe myszki też można zgrać z bluetoothem z lapka ?

czy są myszki które dłużej działają bez wymiany aku niż 6 miesięcy ?

Opóźnienie jest w milisekundach , więc dla ludzkiego oka jest to niezauważalne , pozostałe myszki z powyższego linka n ie będą działać z bluetoohem ponieważ działają na falach podczerwieni i posiadają własne “klucze” na usb które są “sparowane” z myszą dokładnie do jednego zakresu , czyli inna mysz nie będzie pracować z kluczem od innej myszy i odwrotnie , pod podanym linkiem do wyboru masz tylko dwie myszy różniące się tylko kolorami czyli biała i niebieska (ciort wie czy to jest niebieski czy raczej bardziej zielony) pozatym nawet jak byś kupił myszke z kluczem bluetooh to prawdopodobnie i tak nie będzie ona współpracować z bluetoohem w laptopie dlatego że tak jak w przypadku podczerwieni są to urządzenia sparowane w jednym zakresie, natomiast urządzenia(w tym przypadku mysza) które nie posiadają w komplecie modułów/kluczy można “parować” z dowolnym odbiornikiem bluetooh czy to wbudowanym czy zewnętrznym , takie urządzenia (konfigurowalne) zazwyczaj są znacznie droższe od tych które nie można sparować z dowolnym odbiornikem. Może i można wydłużyć czas działania bateri poprostu wyłanczajc zasilanie układów ta mysz którą proponuje posiada wyłacznik zasilania , w poprzednim poście napisałem że działała pół roku ale prawie nigdy nie była wyłączona(2 razy w czasie dłuższego podróżowania) mysz jest załączona 24 godziny na dobe z tego około 10 godzin dziennie jest w ruchu pozostałe 14 godzin zapewne w uśpieniu. Pół roku na baterich to jest bardzo długo , mysz jest zasilana tanimi bateriami typu R6 “paluszki” 2 szt , więc nawet jeżeli raz na pół roku wydasz 5zł na lepsze baterie to chyba domowy budżet w grózach nie legnie.

znalazłem coś takiego, co o tym sądzicie ? jest coś lepszego z myszek bezprzewodowych ?

http://www.komputronik.pl/Myszki/Logite … ,id,44814/

opinie ma bardzo dobre, większość 10/10, poczytaj je :slight_smile:

Na początku chciałeś mysze aby współpracowała z bluetoohem w laptopie , ta też jest godna polecenia aczkolwiek to na podczerwień , może zdażyć się że ten malutki odbiorniczek zgubi się lub ulegnie uszkodzeniu , mysza wtedy staje się bezużyteczna.

generalnie chciałem jak najmniejszą i jak najlepszą myszkę tylko niektóre mają nanoodbiorniki dlatego zwróciłem uwagę na nią

znalazłem jeszcze coś takiego wygląda zachęcająco …

http://www.manta-sklep.com.pl/opis.php? … goriaID=12