Bezprzewodowa sieć w domu i internet z telefonu

Witam! Mam podłączony na stałe internet z Aero2 (256 kilo ale do mojego użytku starczy - za rok 512). W roli modemu Sony Ericsson W20 Zylo (wisi na maszcie - ma 26% zasięgu). I teraz pytanie. Jak bym kupił router ze złączem USB to obsłużył by mi ten telefon? Jeśli tak to można zrobić tak że na mojego kompa net idzie skrętką a na drugiego kompa dwa pokoje dalej bezprzewodowo? Ew. i tu i tu bezprzewodowo.

Kolejna sprawa jest taka że ograniczeniem tego internetu jest godzinna sesja. Po upływie 60 minut odłącza mnie ale natychmiast mogę się połączyć z powrotem. W telefonie jest opcja Internet USB ale po rozłączeniu nie ma mowy żeby automatycznie nawiązał połączenie. Dlatego używam “Połączenia telefonicznego” jak to jest określone w systemie Windows i po zerwaniu czeka sekundę i nawiązuje na nowo. Pytanie czy router potrafił by nawiązać ponowne połączenie? Zastanawiam się nad komendami AT (zresztą to dzięki nim przecież nawiązywane jest połączenie modemowe).

Kolejny problem to rozdzielenie prędkości łącza. Zapewne jak by jedno zaczęło używać internetu jako pierwszy to drugie nie miało by co na niego liczyć. Czyli by trzeba było zastosować obsługę QoS. Czyż tak?

Dalej. Czy telefon komórkowy z WiFi mógłby się łączyć poprzez ten router? Pewnie tak ale skoro i tak już zadaję pytania… :wink:

I kolejna opcjonalna sprawa. Udostępnianie plików i urządzenia wielofunkcyjnego. Czyli po prostu standardowa sieć WiFi zdaje się.

A. I czy dużego skoku Pingu mam się spodziewać? Zależy żeby był jak najmniejszy na moim komputerze, a ten dwa pokoje dalej już może sobie mieć duży. xD Jak jest bezpośrednio do kompa podłączony po USB to mam 48ms. Jak na telefon tej klasy to ładny wynik. Żadnych przeróbek w systemie.

Pytania może banalne ale w sumie nigdy nie robiłem sieci bezprzewodowej w paśmie WiFi. Dlatego proszę o wyrozumiałość i cierpliwość. :slight_smile:

Pozdrawiam. :slight_smile:

Pytanie podstawowe:

w jaki sposób przesyłasz sygnał z telefonu do komputera?

Poprzez USB. Telefon wymaga sterowników: “Sony Ericsson Device 1039 USB WMC Modem”

w przypadku połączenia modemowego bądź: Sony Ericsson Device 1039 USB Ethernet Emulation (NDIS 5) w przypadku automatu. Ten drugi emuluje kartę sieciową i po włączeniu w telefonie funkcji internet USB automatycznie pobiera adres sieciowy.

Dodane 21.10.2011 (Pt) 22:32

No dobra. Teraz totalna zmiana koncepcji… ;/ Telefon ktoś się nie bał i… zepsuł. ;/ Naprawa tego nie ma sensu, tak więc będzie modem. Najprawdopodobniej Huawei E169 albo E173 u2. Narazie prosiłbym o info jaki router obsłużył by mi któryś z modemów i czy da radę podłączyć jeden komputer skrętką a drugi na WiFi?

PS

Celowo post pod postem dla podbicia tematu.