Bezprzewodowa siec wi-fi

Witam!

Więc na wstępie napisze, że posiadam standardowy PC z internetem radiowym z kartą Broadcom 802.11g

I laptopa z kartą Dell Wireless 1397 Mini Card (802.11 b/g)+ iplus.

Do czego zmierzam, otóż, laptop wyszukuję mi sieci bezprzewodowe-niezabezpieczone, ale nie mogę się z nimi połączyć, nie wiem czego, piszę komunikat, że się nie udało.

I teraz pytanie co muszę zrobić, żebym na lapku mógłbym się łączyć z takimi sieciami, min. z moją radiówką? Czy ta karta laptopa jest w ogóle zdolna się połączyć? Jeżeli tak to proszę o wskazówki.

Pozdrawiam, Paweł

Możliwości są dwie:

  1. Masz za słaby sygnał

  2. Sieci są niezabezpieczone ale nie są otwarte :wink:

A co mogę zrobić, żeby sieć “otworzyć”?

Czy mogę udostępnić internet z mojego komputera PC?- patrzyłem w internecie, ale nie bardzo wiem co robić.

Czy do udostępnienia sieci potrzebuje coś jeszcze oprócz karty sieciowej?

Mam tylko rzeczy wymienione w 1 poście.

Albo się włamać (żart) albo poprosić o dane dostępowe operatora nadajnika :wink:

Możesz udostępnić sobie internet radiowy siciówka LAN jeśli taka posiadasz.

lub udostępnić iplus z laptopa na PC za pomocą wi-fi.

Tzn internet radiowy mam, tylko co potrzbuje zeby polaczyc na na niego w laptopie?

Posiadam tylko ip dns (…) i tak zawsze lacze sie w komputerze nic wiecej zadnych hasel itp, a w laptopie tak niestety nie dziala:<

Dodane 24.01.2010 (N) 1:04

Ok już chyba wiem o co chodzi.

Teraz 2 pytanko:

Jak ustawic ad hoc (komputer-komputer), dokladnie chce “dzielic” moje lacze ze standardowego pc do laptopa. Probowalem cos sam, laptop wyszukuje siec (…) Ale pc wtedy jest odlaczony od radiowki i nie moze dawac polaczenia.