Bezprzewodowe połączenie z internetem niezależnie od OSa - da się?

Witam

Szukam możliwości bezprzewodowego połączenia komputera do routera tak, jakby był podpięty do niego kablem, to znaczy chcę mieć połączenie z innym komputerem w sieci/internetem będąc poza systemem, na którym są sterowniki do WiFi. Jest taki sprzęt albo może da się jakoś odpowiednio skonfigurować WiFi?

Oczywiście że się da i działa to bez problemu, sam mam tak podłączone różne urządzenia i wszystkie się widzą, zarówno te wpięte po kablu jak i te podłączone bezprzewodowo.

Najważniejsze to by wszystkie działały w tej samej podsieci, czyli miały adresy ip z tego samego zakresu.

w sumie posta pierwszego nie rozumiem ale to chyba wystarczy podłączyć urządzenia i one się nawzajem widzą

podłączony mam po kablu komputer i po wi-fi dwa telefony i bez ustawiania wszystko się widzi

Wytłumacz dokładniej, albo wrzuć prosty rysunek.

Możesz postawić AP w trybie bridge lub znaleźć kartę wifi z obsługą PXE. Do czego to potrzebujesz?

Wyjaśnię może o co w ogóle chodzi. Na swoim lapku bawię się DOSem i innymi starymi OSami. Mam na nim WiFI 802.11b. Chciałbym mieć w nim połączenie z netem. Podobno w Arachne się da.

Jeżeli znajdziesz sterownik kart WiFi dla DOS czy innego starego OSu, Arachne to tylko przeglądarka - będzie korzystała ze sprzętu tak, jak pozwoli na to system.

Najstarsze sterowniki jakie były na stronie Asusa to do 98SE, a do DOSa był tylko BIOS.

Podam przykład: przy instalacji takiego Win_7 jest opcja pobrania od razu aktualizacji, ale nie mając kabla tego się nie zrobi albo nie dałoby się też zainstalować OSa z innego komputera bez kabla. A ja bym chciał zrobić, żeby komputer miał już połączenie z siecią wraz z uruchomieniem Biosu.

No to postaw AP (w trybie bridge do sieci) i wepnij się do niego kablem - jak laptop pozwoli na to co próbujesz zrobić (nie do końca nadal rozumiem), to zadziała.

Jeśli chodzi o pozwolenie to może być problem, bo WiFi się uruchamia (włącza się dioda) dopiero przy ładowaniu systemu na którym są sterowniki.

A jeśli chodzi o AP to działa to na każdym routerze?

Zadziała tak jakbyś podłączył go do routara. (czyt jeśli masz sterowniki do karty sieciowej to zadziała, a jak nie to nie)

http://www.notanon.com/networking/how-to-set-up-802-11b-wifi-on-ms-dos/2010/09/16/

To jeśli chodzi o Arachne, ale za bardzo nie ogarniam.

W przypadku połączenia KABLOWEGO (kabel ethernet) interesują Cię sterowniki do karty sieciowej PRZEWODOWEJ a nie WIFI.

Czyli rozumiem że się nie da.

Ale co się nie da?

Wszystko się da, ale sterownik i tak trzeba będzie mieć :wink:

Hmm… czyli teoretycznie gdybym potrafił to bym mógł napisać sobie takie sterowniki. :) A np spróbować sterownik z XPka wziąć?

Prędzej się naumiesz pisać sterowniki pod DOS (a to pewnie parę latek nauki), niż te od XP zadziałąją pod gołym DOSem. 

Pierwsze standardy WiFi powstały w roku 1997, czyli wtedy gdy od DOSa już odchodzono, zaś Broadcom BCM4301 zamontowany w laptopie ze stopki to standard b , czyli przynajmniej rok 1999… idąc dalej tym tropem, procek jest z 2002, więc o ile nie zapakowali starej karty WiFi w fabryce, to jeszcze bardziej oddalamy się od “ery MS-DOS”.

Daj sobie spokój z tym WiFi i www pod DOS, zainstaluj mu przynajmniej winde 95/98 - oba są nakładkami na DOS 7 (który to mocno okrojonym jest, ale to jednak leży pod systemem i można go bez problemu wykorzystywać). 

Ok, może coś napiszę. :wink: Prawdopodobnie pójdę na informatyka.

Jeszcze raz się zapytam - na połączeniu kablowym (nie wifi) poszukiwana konfiguracja zadziała?